Profesor Uczelni w Komitecie Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie

Prof. dr hab. Aldona Frączkiewicz Wronka, kierownik Katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych i prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddziału Katowice, została członkiem Komitetu I edycji Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

Hasłem przewodnim Olimpiady organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych jest "Społeczeństwo obywatelskie: z tradycją w przyszłość". Inicjatywa ta sprzyja poszerzeniu wiedzy, kształtowaniu umiejętności oraz promowaniu postaw umożliwiających pełne i efektywne uczestnictwo młodych ludzi w życiu publicznym.

Założona w 2000 r. przez pięć publicznych ekonomicznych uczelni w Polsce (w tym Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach) Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych jest organizatorem jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju – Olimpiady Przedsiębiorczości, która od kilku lat odbywa się na naszej Uczelni. Od 2008 r. organizacja prowadzi dwa ogólnopolskie projekty edukacyjne realizowane również przez naszą Uczelnię – Akademię Młodego Ekonomisty oraz Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Uruchamiając nową inicjatywę – Gimnazjalną Olimpiadę Wiedzy o Społeczeństwie, Fundacja skupia się na popularyzacji wiedzy o społeczeństwie wśród gimnazjalistów.

Więcej informacji na stronie: www.gowos.pl.