Relacja z IV olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM"

9 listopada 2018 r. w murach naszej Uczelni odbyła się IV edycja olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM" dla uczniów szkół średnich. Konkurs został zorganizowany przez członków Studenckiego Koła Naukowego Rachunkowości "Rachmistrz" działającego przy Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pod opieką mgr. Łukasza Bieleckiego.

Relacja z IV olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM"

Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem – ponownie gościliśmy rekordową liczbę drużyn. W tegorocznej edycji olimpiady udział wzięło aż 57 dwuosobowych zespołów! Odwiedziły nas szkoły średnie z Żywca, Tychów, Bielska-Białej, Bytomia, Pszczyny, Jastrzębia-Zdroju, Chorzowa, Wodzisławia Śląskiego, Sosnowca, Gliwic, Raciborza, Rudy Śląskiej, Piekar oraz Tarnowskich Gór.

Uczestnicy naszej olimpiady zmierzyli się z testem opracowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział w Katowicach, a także z zadaniami case study utworzonymi przy współpracy z firmą PwC.

Uczniowie wraz z opiekunami podczas prezentacji mieli okazję zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, dowiedzieć się, w jaki sposób działa Studenckie Koło Naukowe Rachunkowości "Rachmistrz", a także wziąć udział w wykładzie firmy PwC SDC pt.: "Bariery komunikacyjne a międzynarodowe środowisko pracy, czyli jak odnaleźć się w dzisiejszym biznesie". Najaktywniejsi słuchacze zostali wyróżnieni przez firmę i nagrodzeni upominkami.

Mimo wymagających zadań wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i szeroką znajomością wybranych zagadnień z zakresu rachunkowości. Na podstawie zdobytych punktów w obydwu etapach konkursu na podium stanęły trzy drużyny, a kolejnych pięć zostało wyróżnionych.

• I miejsce – Wiktoria Białoń i Marcelina Macher (ZSE w Bielsku-Białej),
  • II miejsce – Patrycja Szweda i Sandra Marek (ZSE w Wodzisławiu Śląskim),
  • III miejsce – Marzena Komuda i Karolina Bluj (CEEH w Tarnowskich Górach).

Wyróżnienia:

• Szymon Laszczak i Dawid Krysiak (ZSE w Bielsku-Białej),
  • Mateusz Kościelny i Dawid Michalski (PZS w Pszczynie),
  • Izabela Czarnik i Domina Stwora (ZSE w Bielsku-Białej),
  • Karolina Koj i Katarzyna Banasik (CKZiU w Chorzowie),
  • Anna Mrozek i Jagoda Błatoń (ZSE w Wodzisławiu Śląskim).

Serdeczne gratulacje!

Dziękujemy Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce oraz firmom: PwC, PwC SDC, Arcelor Mittal oraz Wydawnictwo Rachunkowość, które zdecydowały się wesprzeć nas w organizacji tego wydarzenia poprzez pomoc merytoryczną oraz ufundowanie nagród dla uczestników olimpiady.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz sponsorom. Zapraszamy za rok!

Relacja z IV olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM"
Relacja z IV olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM"Relacja z IV olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM"Relacja z IV olimpiady "Zostań RACHMISTRZEM"