Relacja z letnich wyjazdów "Studiuj w Katowicach" [galeria]

W czerwcu 2018 r. pracownicy i studenci naszej Alma Mater w ramach 2. edycji "Studiuj w Katowicach" odwiedzili 5 miast w Polsce, zachęcając do studiowania w wyjątkowym akademickim mieście, jakim są Katowice. Mobilne "Miasteczko Akademickie" cieszyło się zainteresowaniem wśród kandydatów i społeczności lokalnej!


Studiuj w Katowicach

"Studiuj w Katowicach" to wspólna akcja Urzędu Miasta Katowice i katowickich uczelni, w tym Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Mobilne "Miasteczko Akademickie" miało na celu połączenie punktów informacyjnych najlepszych uczelni publicznych w Katowicach w centrum miast, tak, by zjednoczyć w strefie jak najwięcej uczniów szkół średnich, w szczególności maturzystów gotowych do rozpoczęcia kariery naukowej w stolicy Górnego Śląska.

Odwiedziliśmy 5 urokliwych miast - Tychy, Rybnik, Katowice, Mikołów, Oświęcim - i spędziliśmy 5 dni na rozmowach z przyszłymi studentami.

W naszym namiocie najczęściej padały pytania o kierunki: Ekonomia, Finanse i Rachunkowść, Logistyka, ale pojawiały się także pytania na temat studiów podyplomowych, czy programów dla dzieci i osób 50+. Kształcimy przez całe życie, dlatego ofertą dydaktyczną byli zainteresowani zarówno najmłodsi, jak i starsi mieszkańcy odwiedzanych przez nas miast.

Zdecydowanie największą popularnością cieszyło się nasze "koło fortuny" – atrakcja, w ramach której każdy zainteresowany mógł poczuć się jak w telewizyjnej dwójce, zakręcić kołem, wylosować pytanie z zakresu: ekonomii, wiedzy o Uniwersytecie Ekonomicznym czy mieście Katowice, a po udzieleniu dobrej odpowiedzi, zdobyć atrakcyjne nagrody sygnowane naszym logo.

Pracownicy wraz ze studentami, reprezentującymi organizacje studenckie tj. Parlament Studencki i Paneuropa sprawdzali wiedzę przyszłych kandydatów, a także przedstawiali atrakcyjną ofertę uczelni. Szczególne podziękowania za duże zaangażowanie dla studentów: Kingi Gebauer, Aleksandry Pach, Roksany Trąbskiej, Bartka Grzelaka, Patryka Holika, Patryka Kałuży oraz Piotra Słowika.

W ramach Mobilnego "Miasteczka Akademickiego" kandydaci mogli zrelaksować się w strefie chillout z DJ FEEL-EX, zagrać w grę beaconową, czy wygrać atrakcyjne nagrody oraz zobaczyć atrakcje miasta Katowice za pomocą okularów VR.

W wybranych lokalizacjach pojawiliśmy się nie tylko osobiście. Wydarzenie promowane było również w uczelnianych mediach społecznościowych. Przez relacje na Instagramie i Snapchacie zachęcaliśmy kandydatów do spotkania z nami, a także na bieżąco pokazywaliśmy przebieg akcji. Wielu kandydatów zachęciliśmy do obserwowania nas w mediach społecznościowych i wysyłania nam zdjęć oraz filmików z wydarzenia.

Więcej informacji o "Studiuj w Katowicach"

2. edycja "Studiuj w Katowicach"