Spotkanie z cyklu "Rachunkowość dla niewtajemniczonych"

25 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach odbyło się kolejne spotkanie dr Katarzyny Olejko, być może z przyszłymi studentami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

W spotkaniu z cyklu "Rachunkowość dla niewtajemniczonych" udział wzięli uczniowie klas kierunkowych - Technik Ekonomista, a także Technik Logistyk, Technik Obsługi Turystycznej oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego. Rachunkowość zaprezentowana została jako istotne narzędzie komunikacji. Cel wykładu ujęty został już w samym jego tytule – "Rachunkowość językiem biznesu".

-"Profesjonalne poprowadzenie wykładu wzbudziło zainteresowanie tematem, a dialog młodzieży z prowadzącym dowiódł, że nawet trudnym tematem można zaciekawić osoby, które niekoniecznie w przyszłości będą miały z tym styczność. To spotkanie na pewno wzbogaciło warsztat ekonomistów, zaś pozostałym kierunkom dało ogląd czym tak naprawdę jest rachunkowość i to, że rachunkowość wcale nie musi być trudna. W przyszłości zaplanowaliśmy dodatkowo warsztaty w tym zakresie dla bardziej wtajemniczonej młodzieży. Dziękujemy za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć" – powiedziała po spotkaniu nauczycielka ekonomicznych przedmiotów zawodowych i podstaw przedsiębiorczości ZS Nr2 im. ks. prof. Józefa Tischnera Pani Joanna Krupa.

Należy podkreślić, że jest to kolejne wspólne działanie w ramach współpracy szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, za które z ramienia uczelni odpowiada dr Piotr Hanus.