Sprawozdawczość finansowa dla niewtajemniczonych

Ruszył cykl wykładów dla młodzieży klas maturalnych z serii "Rachunkowość może być prosta". 30 listopada br. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z uczniami, które poprowadziła dr Katarzyna Olejko – pracownik Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji.


Sprawozdawczość finansowa dla niewtajemniczonych

Poprowadzone przez dr Katarzynę Olejko zajęcia warsztatowe, połączone z wykładem pt. "Wykorzystanie rachunku przepływów pieniężnych w ocenie kondycji przedsiębiorstwa", odbyły się w ramach realizacji umowy patronackiej podpisanej przez szkołę z naszym Uniwersytetem. Uczniowie klas 4 technikum ekonomicznego mogli od strony praktycznej poznać zasady przygotowania rachunku przepływów pieniężnych.

Nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych koordynujący współpracę z naszą Uczelnią podkreślał — "Te z założenia trudne zagadnienia zostały przybliżone w sposób ciekawy, prosty i przede wszystkim praktyczny. Dziś każdy ekonomista wie już do czego te sprawozdania służą i jak ważną funkcję pełnią księgowi w firmie, a przypominam, że zbliża się gorący okres sprawozdawczy. Dziękujemy za takie inspirujące i ciekawe zajęcia."

Dodał również, że dzięki takim spotkaniom uczniowie klas 4, przed którymi decyzja o kontynuacji swojej ścieżki edukacyjnej, mają możliwość dowiedzieć się, jak ciekawe zajęcia prowadzone są na uczelni ekonomicznej.

Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w warsztatach!

Sprawozdawczość finansowa dla niewtajemniczonych
Sprawozdawczość finansowa dla niewtajemniczonych