Studenci szkolą się na nowoczesnych systemach ERP

Studenci anglojęzycznego kierunku International Business na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach szkolą się na nowoczesnym systemie ERP – SAP Business One. Ich edukację wspiera firma Altab S.A. – Złoty Partner SAP.


Kierunek International Business oferuje unikalny i nowoczesny program z zakresu biznesu międzynarodowego oparty na solidnych podstawach ekonomii, prawa, finansów i zarządzania. W trakcie realizacji programu student poznaje najbardziej aktualne zjawiska zachodzące w europejskiej i globalnej gospodarce oraz międzynarodowe uwarunkowania prowadzenia biznesu. Zdobywa wiedzę na temat tych struktur i sposobów funkcjonowania, co jest podstawą podejmowania decyzji przez współczesnych menedżerów. Dlatego tak ważne jest, by już w trakcie studiów studenci pracowali na najnowocześniejszych systemach wykorzystywanych w biznesie. Takim oprogramowaniem jest właśnie SAP Business One.

– "Dzięki kontynuacji współpracy z firmą Altab studenci kierunku International Business poznają na zajęciach z przedmiotu Business Information Systems działanie nowoczesnych zintegrowanych systemów informatycznych dla biznesu w praktyce. Zgodnie z naszymi oczekiwaniami firma Altab zapewnia nam możliwość korzystania z SAP Business One w celach dydaktycznych w angielskiej wersji językowej, co jest kluczowe podczas prowadzenia zajęć z udziałem studentów zagranicznych." – mówi prowadząca zajęcia dr inż. Anna Sołtysik-Piorunkiewicz z Katedry Informatyki.

–  "Współpracę z uczelniami wyższymi wpisaliśmy na stałe do kalendarza firmy Altab. Z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach rozpoczynamy kolejny, już 5 rok wspólnych działań. Powodów, dla których wspieramy kształcenie studentów, umożliwiając im pracę z systemem SAP Business One, jest wiele. Najważniejszy z nich, to przede wszystkim ogromna szansa dla młodych ludzi na zdobycie praktycznych umiejętności, już na etapie nauki. Studenci, którzy kiedyś będą być może zarządzać przedsiębiorstwem, powinni znać najpopularniejszy i jeden z najlepszych systemów klasy ERP na świecie." – podkreśla Paweł Matejko, CEO Altab, Project Manager z 16-letnim doświadczeniem z SAP, mający na koncie ponad 220 wdrożeń SAP Business One.