"Twoja Kariera" na UE Katowice, czyli studia... i co dalej?

Czy po skończeniu naszej uczelni znajdziecie dobrą pracę? A może zagwarantuje Wam ją uniwersytet? Często zadajecie nam bardzo podobne pytania, dlatego chcemy pokazać, w jaki sposób możecie się realizować zawodowo po skończeniu studiów lub nawet już w ich trakcie.


"Twoja Kariera" na UE Katowice

Współpraca z firmami i instytucjami, oferty pracy i praktyk, projekty edukacyjne, bezpłatne publikacje z zakresu rozwoju zawodowego, Karta SPA i wiele innych... Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na bieżąco współpracuje w różnych obszarach z ponad 400 firmami oraz instytucjami. Zakres współpracy dotyczy zarówno dużych przedsięwzięć o zasięgu światowym, jak również inicjatyw znanych wśród krajowej i lokalnej społeczności.

Oferty pracy i praktyk

Firmy i instytucje, współpracujące z Biurem Współpracy z Gospodarką i Absolwentami w zakresie rekrutacji pracowników, zgłaszają wolne stanowiska pracy poprzez stronę internetową. Dzięki czemu studenci i absolwenci naszej Uczelni mają dostęp do aktualnych, dedykowanych im, ofert rekrutacyjnych. W minionym roku pracodawcy dodali poprzez stronę naszego uniwersytetu ponad 1 500 ofert pracy, praktyk, staży itp.

Aktualne oferty rekrutacyjne → pokaż

Projekty edukacyjne i inne inicjatywy z zakresu rozwoju zawodowego

Studenci i absolwenci naszego uniwersytetu mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Biuro Współpracy w Gospodarką i Absolwentami, koła naukowe czy organizacje studenckie.  Wśród cyklicznych projektów prowadzonych przez nasz uniwersytet można wskazać takie projekty, jak: Akademia Kariery i Akademia Biznesu. Ponadto Uczelnia włącza się w realizację prestiżowych przedsięwzięciach m.in.: EEC – Liderzy Przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow), Silesia HR Trends czy European Start-up Days.

Dodatkowo prowadzimy FanPage "Twoja Kariera - UE Katowice"na którym publikuje informacje o bezpłatnych wydarzeniach z zakresu rozwoju zawodowego organizowanych także przez inne podmioty. W mijającym roku akademickim udostępniliśmy informacje o ponad 110 szkoleniach, warsztatach, konkursach, itp.

Publikacje z zakresu rozwoju zawodowego i rynku pracy

Udostępniamy studentom i absolwentom magazyny oraz poradniki z zakresu rozwoju zawodowego i rynku pracy. Studenci i absolwenci naszej Uczelni mogą je pobrać bezpłatnie na terenie kampusu.

Wykaz dostępnych publikacji → pokaż

System Przywilejów Absolwenta (Karta SPA)

Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach mają szansę dołączyć do grupy osób korzystających ze specjalnej oferty. Uczestnicy Systemu Przywilejów Absolwenta (SPA)  są uprawnieni do otrzymania bezpłatnej Karty Absolwenta, która upoważnia do korzystania z wielu przywilejów, takich jak:

  • Zniżki na studia podyplomowe i szkolenia,
  • Upusty na produkty i usługi dostarczane przez partnerów programu.

Szczegółowe informacje nt. korzyści → pokaż

Dedykowana sekcja "Twoja Kariera"

Te i wiele innych informacji nt. szczegółów wsparcia dla studentów i absolwentów naszej Uczelni znajdziecie w sekcji "Twoja Kariera" prowadzonej przez Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami. Serdecznie zapraszamy!