Tydzień przedsiębiorczości z udziałem UE Katowice

IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica współpracuje naukowo z naszym Uniwersytetem w organizacji Tygodnia Przedsiębiorczości, podczas którego pracownicy naukowi proponują uczniom niecodzienne wykłady!

Dr Dominika Bochańczyk-Kupka z Katedry Ekonomii zaproponowała uczniom niebanalne zajęcia w formie gry strategicznej "Milionerzy i bankruci”, która polegała na kupnie jak największej ilości dóbr luksusowych za jak najmniejszą sumę. Od pomysłowości uczniów na prowadzenie licytacji zależał ostateczny sukces lub porażka.

Dr Bartłomiej Gabryś – adiunkt w Katedrze Przedsiębiorczości, poprowadził wykład pt. "Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?”. Prelekcja stanowiła połączenie wiedzy historycznej, teorii przedsiębiorczości z przykładami z otaczającego świata, zachęcając uczniów do wspólnej dyskusji.

Wykład pt. "Konsument we współczesnym handlu, między swobodą wyboru a manipulacją” poprowadził  dr. hab. Marek Drzazga, prof. UE – pracownik naukowym Katedry Zarządzania Marketingowego i Turystyki. Wykład dotyczył merchandisingu, czyli sposobu wpływania na zachowania klientów poprzez wystrój pomieszczenia, układ przestrzeni sklepowej czy sposób prezentacji towarów.