V rodzinny Piknik Nauki i Kultury

9 czerwca 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbył się V rodzinny Piknik Nauki i Kultury.

W programie imprezy znalazły się atrakcje dla młodszych i starszych uczestników. Mali goście Pikniku zobaczyli m.in. widowiskowe pokazy i eksperymenty naukowe przygotowane przez przedstawicieli uczelni wyższych, szkół czy organizacji ekologicznych, poznają tajniki przyrody i fizyki, wzięli udział w ciekawych doświadczeniach i warsztatach ekologicznych, mogli wygrać aparat fotograficzny w konkursie wiedzy o ruchu drogowym oraz zmierzyć się w dyscyplinach olimpijskich (m.in. szermierka, karate, boks)  pod okiem sportowców z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Na miejscu była również możliwość skorzystania z symulatorów motocyklowych, zderzeń i dachowania udostępnionych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach oraz wzięcia udziału w konsultacjach kardiologicznych i pulmunologicznych ze specjalistami Fundacji Elektrokardiologii Ochojec.

Zabawie piknikowej towarzyszyły występy regionalnych artystów: pokazy mażoretek Miejskiego Domu Kultury „Ligota”, Akademia Musicalu i Rozrywki "Cool Music School", koncerty muzyki filmowej, piosenek retro. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Universe.

Jak zawsze Piknik był także okazją do zwiedzenia ekologicznych obiektów Parku, w tym budynku pasywnego i nowoczesnych laboratoriów do badań nad energooszczędnością, na czele z największym w Polsce sztucznym słońcem.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej oraz na Facebooku.