Wyniki Konkursu "Zostań Rachmistrzem"

Dnia 9 marca 2016 r. w CINiBA odbył się organizowany przez SKNR "Rachmistrz" konkurs pt. "Zostań Rachmistrzem" skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy przyjechali do nas z różnych miast i to nie tylko okolicznych.

Konkurs "Zostań Rachmistrzem" to pierwsza w województwie śląskim olimpiada wiedzy z zakresu rachunkowości dla szkół ponadgminazjalnych zorganizowana przez SKNR "Rachmistrz". Na naszej Uczelni gościliśmy osoby ze szkół w Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Tychów, Rudy Śląskiej, Gliwic, Raciborza, Jastrzębia Zdroju, Bielska Białej, Wodzisławia Śląskiego i Cudzynowic /województwo świętokrzyskie/, razem to było aż 28 drużyn dwuosobowych.

Konkurs uroczyście otworzył prof. UE dr hab. Józef Pfaff, kierownik Katedry Rachunkowości. Po powitaniu i krótkim zapoznaniu się z działalnością naszego koła, uczniowie musieli zmierzyć się z testem oraz zadaniem sytuacyjnym przygotowanym przez koło we współpracy z jego opiekunem dr Magdaleną Wójcik-Jurkiewicz. Obszar tematyczny obejmował regulacje Ustawy o rachunkowości. W ramach atrakcji uczestnicy konkursu oraz ich nauczyciele zostali oprowadzeni po CINiBA. Mieli szansę poznać wszystkie walory oraz skarbnicę wiedzy, która się tam kryje. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w grze symulacyjnej pt. "Giełda", poprowadzonej przez firmę Brainstorm Group sp. z o.o. o tematyce finansowej, w której wykazali wiele zaangażowania. Na zakończenie zaprezentował się nasz główny sponsor – Arcelor Mittal.

Najlepsi w konkursie okazali się:

• I miejsce: Justyna Różańska, Robert Kozik (ZSE Bielsko Biała),
  • II miejsce: Katarzyna Leśniewska, Weronika Różycka (ZSR Cudzynowice),
  • III miejsce: Monika Sobota, Karina Dąbrowska (CKZiU Gliwice).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom – nauczycielom rachunkowości oraz sponsorom. Zapraszamy za rok.