XIII Ekonomia Ekstremalna już za nami!

W sobotę 21 maja, przy pięknej słonecznej pogodzie, kandydaci na studia na naszym Uniwersytecie zmagali się w Parku Śląskim z ekstremalnymi zadaniami, takimi jak walki w dmuchanym Colosseum, bieg Sumity, toczenie się w Zorbie, czy odpowiadanie na pytania o NBP, ekonomię, finanse. I to wszystko pod presją czasu!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

W bieżącym roku w rajdzie udział wzięło 10 drużyn ze szkół z całego Śląska: z Chorzowa, Jastrzębia Zdroju, Katowic, Mikołowa, Tychów, Zabrza, Żor, Żywca. Uczestnikom nie straszne było wczesne wstawanie i pokonanie wielu kilometrów, by spotkać się nami, pobawić się na świeżym powietrzu, a przy okazji powalczyć o atrakcyjne nagrody. Niektórzy przyjechali przygotowani i korzystając z naszej podpowiedzi zapoznali się z aplikacją NBP Portfel, a to pomogło im w wykonaniu jednego z zadań.

Tym razem najlepsza okazała się drużyna Żywiec Power w składzie: Marcin Mrowiec, Michał Socha, Magdalena Hubka, Piotr Syposz. Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu w nagrodę będą mogli pojechać na obóz adaptacyjny organizowany przez organizację studencką naszego Uniwersytetu lub uczyć się na studiach niestacjonarnych przez semestr za darmo. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę oraz zapraszamy do aplikowania na studia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.

Ogromne podziękowania składamy także wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że udało się zorganizować tak atrakcyjne wydarzenie: Narodowemu Bankowi Polskiemu i jego przedstawicielom za obecność na miejscu w dniu imprezy, Parkowi Śląskiemu, który od lat wspiera inicjatywę Uczelni i pozwala organizować u siebie rajd, a przede wszystkim wolontariuszom, którzy sprawdzali wiedzę i inne umiejętności naszych kandydatów.

Mamy nadzieję, że wszyscy świetnie się bawili oraz, że zasilą mury naszej Uczelni już w październiku.