Nasz student wygrywa Runmageddon Sahara 50!

Franciszek Olejnik, student Finansów i Rachunkowości na specjalności Quantitative Asset and Risk Management, w czwartek 14 marca, wygrał klasyfikację generalną tegorocznej edycji Runmageddon Global Sahara 50. To formuła 3-etapowa biegu z przeszkodami o łącznym dystansie 50 km. Franek biegł przez największą pustynię świata w szczytnym celu.

Punktem startowym dla śmiałków, którzy podjęli się ekstremalnego biegu z przeszkodami, była wioska Merzouga, leżąca pośród saharyjskich piasków Maroka. Pierwszy z trzech etapów Franek po 22,5 km biegu ukończył na drugiej pozycji. Kolejnego dnia po 18 km przez wydmy bieg ukończył już jako pierwszy z 3‑minutową przewagą. Tę pozycję utrzymał także w ostatnim – trzecim – etapie o długości niespełna 10 km w górach Atlas, który rozpoczął się o godzinie 6:40 lokalnego czasu. Franek zameldował się na mecie już 1 godzinę i 4 minuty później, zajmując 1. miejsce w klasyfikacji generalnej w formule Sahara 50, z 29 punktami (z 30 możliwych do zdobycia) na koncie. – "Dziękuję za ogromne wsparcie, wiadomości i komentarze – jesteście super!" – napisał Franek na swoich kontach w serwisach społecznościowych, dzieląc się radością po wygranej.

Wciąż można wesprzeć charytatywną inicjatywę Franka

Franek swoje przebiegnięte kilometry od początku planował przełożyć na pomoc dla Hospicjum Cordis w Katowicach, do którego ma zostać dobudowany nowy oddział i zakupiony sprzęt. Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć w wydarzeniu na Facebooku oraz na portalu zrzutka.pl (zbiórka trwa do niedzieli 17 marca br.).

Przeczytaj więcej o Runmageddon Sahara.