10. Bal Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach - relacja

20 stycznia 2018 r. odbył się 10. Bal Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Bal jest wydarzeniem organizowanym w ramach obchodów Święta Uczelni, w którym od lat uczestniczą studenci, wykładowcy, absolwenci, pracownicy i przyjaciele Uczelni. Tegoroczna jubileuszowa edycja powróciła do Spodka.


Uroczystego otwarcia Balu dokonał JM Rektor Robert Tomanek. Bal rozpoczął się wspólnym polonezem do muzyki pana Wojciecha Kilara.

Podczas tegorocznego 10. Balu wręczono specjalne Statuetki Balu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

  • za Muzykę dla Happy Big Band, który grał dla nas do tej pory 8 razy,
  • dla Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie, który pod kierunkiem pana Jerzego Stasicy perfekcyjnie przygotowuje Balowego Poloneza,
  • za pomysł Balu Karolinie Bielawskiej i Markowi Kiczce.

Nagrodzeni zostali także przede wszystkim uczestnicy Balu, którzy brali udział w przynajmniej 8 edycjach i zostali zgłoszeni. To "Balowicze" swoją obecnościa i postawą tworzą klimat tego niezwykłego wydarzenia. Niektórzy z Państwa rozpoczynali udział w Balach jako studenci i zdążyli już zostać absolwentami.

Podczas Balu prorektor ds. nauki i kadry akademickiej dr hab. Barbara Kos, prof. UE przekazała na ręce rektora dr hab. Roberta Tomanka, prof. UE Platynowy Laur dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w kategorii "Nauka i innowacyjność". Więcej informacji nt. nagrody

Istotnym punktem Balu był uroczysty toast i pokrojenie przez rektora jubileuszowego tortu. Atrakcją Balu były też występy teatru ognia Los Fuegos z Krakowa z niezwykłym pokazem w świetle UV. Balowe menu przygotowała natomiast Restauracja pod Kasztanami z Zabrza. 

Wydarzenie było relacjonowane na Snapchacie oraz Instagramie. 

Zobacz galerię zdjęć z Balu

Zdjęcia ze ścianki zostaną przesłane uczestnikom na adres e-mail. 

Więcej informacji na temat Balu: www.ue.katowice.pl/bal