III edycja projektu EEC - Liderzy Przyszłości zakończona sukcesem

11 maja sukcesem zakończyła się kolejna edycja projektu EEC - Liderzy Przyszłości. W wykładach otwartych, które odbywały się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego wzięła udział rekordowa liczba - ponad 2000 studentów i młodych absolwentów. Współorganizatorem wydarzenia już po raz trzeci był Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.


III edycja projektu EEC - Liderzy Przyszłości zakończona sukcesem

Projekt EEC – Liderzy przyszłości (EEC – Leaders of Tomorrow) to przedsięwzięcie mające na celu zwiększenie udziału młodych w życiu publicznym oraz promowanie aktywnej postawy obywatelskiej. Uroczystego otwarcia kolejnej edycji projektu na UE Katowice dokonała Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej, dr hab. Barbara Kos, prof. UE. Konferencję zainaugurował wykład Wadima Tyszkiewicza - prezydenta Nowej Soli. Podczas pierwszego dnia wykładów wystąpili również:

  • Radosław Pyffel - zastępca dyrektora, członek rady dyrektorów, Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB),
  • Andrius Kubilius - polityk, działacz opozycji w okresie ZSRR, premier Litwy w latach 1999–2000 i 2008–2012, od 2003 do 2015 przewodniczący Związku Ojczyzny,
  • Zbigniew Jakubas - właściciel, Grupa Kapitałowa Multico.

Prelegenci przedstawili między innymi trudy i wyzwania wiążące się z zarządzaniem miastem, aspekty międzynarodowych relacji, sytuację gospodarczo-polityczną w Europie i na świecie oraz zagadnienie problemie etyki w biznesie. 

Interesujących wykładów tego dnia wysłuchało blisko 1000 uczestników - głównie studentów oraz młodych absolwentów uczelni wyższych, którzy aktywnie uczestniczyli również w dyskusjach. 

Zobacz relację z pierwszego dnia Konferencji

Podczas drugiego dnia projektu wykłady wygłosili:

  • Przemysław Schmidt - członek zarządu, Getfresh Sp. z o.o.
  • Arvind Bali - CEO, Videocon, Indie
  • Krzysztof Materna - współwłaściciel, MM Communications
  • dr hab. Robert Gwiazdowski - polski prawnik, komentator gospodarczy, ekspert w dziedzinie podatków w Centrum im. Adama Smitha, wykładowca Uczelni Łazarskiego 
  • Książę Michael von Liechtenstein - prezes zarządu, Geopolitical Information Service AG

Kolejny dzień wykładów zainaugurował Przemysław Schmidt, który opowiedział o swoich doświadczeniach płynących z prowadzenia wielu działalności i przedsięwzięć. Swoimi słowami starał się zainspirować studentów do podejmowania działań i aktywności związanych zarówno z kształceniem, jak i podejmowaniem pracy.

Drugi prelegent - Arvind Bali - w rozmowie ze studentami podkreślał istotę młodych ludzi jako liderów przyszłości. Nakreślił rolę managera i przywódcy we współczesnym świecie. Ponadto opowiedział o swoich doświadczeniach płynących z podejmowania działalności w otoczeniu międzynarodowym.

Następnie Krzysztof Materna skupił się w szczególności na młodych ludziach jako najważniejszym czynniku prowadzącym do zmian. W swoim wystąpieniu pokazał jak ważne jest połączenie aspektów z dziedziny kultury z otaczającymi transformacjami.

Dr hab. Robert Gwiazdowski w swoim wystąpieniu przedstawił wyzwania i problemy współczesnej gospodarki naszego kraju, w szczególności związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstw, podatkami czy emeryturami. W ten sposób dał impuls studentom do aktywnego działania, w celu zabezpieczenia swojej przyszłości.

Tegoroczną edycję wykładów zakończył Książę Michael von Liechtenstein, który zaznaczył jak ważną rolę w rozwoju pełni edukacja i dobre wykształcenie.

W wydarzeniu uczestniczyli również JM Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE oraz Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji, prof. dr hab. Sławomir Smyczek.

Zobacz galerię zdjęć

Czytaj więcej na stronie: www.eec-liderzy.eu/pl

III edycja projektu EEC - Liderzy Przyszłości zakończona sukcesem
III edycja projektu EEC - Liderzy Przyszłości zakończona sukcesem
III edycja projektu EEC - Liderzy Przyszłości zakończona sukcesem