Juwenalia Śląskie 2019

Od 21 do 25 maja w Katowickim Parku Leśnym odbywa się największa impreza studencka roku. Korowód Studencki i wspaniali polscy artyści na juwenaliowej scenie - Strachy na Lachy, Borys LBD, Paluch i Słoń zbiorą się w magicznym lesie, zapewniając uczestnikom imprezy niezapomniane chwile. Tradycyjny korowód wyruszył we wtorek spod Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

"No chodź, chodź ze mną…" na Juwenalia!

Jak każdego roku w maju, Katowicami zawładną studenci – pisze oficjalny fan page wydarzenia na Facebooku. To prawda, dzięki współpracy największych śląskich uczelni powstaje darmowa impreza studencka, ciesząca się ogromną popularnością. Zbiera około 60 tysięcy uczestników.

Edycję 2019 opatrzoną motywem "magiczny las" rozpoczęło przejście Korowodu Studenckiego, gdzie ponad 2000 osób w kolorowych strojach przeszło ulicami Katowic, aby na końcu przejąć od Prezydenta Miasta symboliczny klucz otwierający festiwal.

Korowód z udziałem Snap Heli był relacjonowany na żywo w mediach społecznościowych Uniwersytetu:

Występom polskich artystów będzie towarzyszyć 3-dniowy festiwal plenerowy, podczas którego  uczestnicy będą mieli okazję, do zapoznania się z przeróżnymi gatunkami muzycznymi i wzięcia udziału

w wielu fantastycznych atrakcjach. Juwenalia to również niesamowita okazja do pokazania swojego garażowego zespołu szerokiej publiczności podczas Przeglądu Niezależnej Muzyki.

Przypominamy o godzinach rektorskich, w związku z organizacją Juwenaliów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www oraz na Facebooku.

Zobacz galerię zdjęć z korowodu