Juwenalia Śląskie 2019

Między 21 a 25 maja w Katowickim Parku Leśnym odbyła się największa impreza studencka roku. Korowód Studencki i wspaniali polscy artyści na juwenaliowej scenie - Strachy na Lachy, Borys LBD, Paluch i Słoń zebrali się w magicznym lesie, zapewniając uczestnikom imprezy niezapomniane chwile. Tradycyjny korowód wyruszył we wtorek spod Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.


"No chodź, chodź ze mną…" na Juwenalia!

Dzięki współpracy największych śląskich uczelni po raz kolejny odbyła się darmowa impreza studencka i jak co roku cieszyła się się ogromną popularnością.

Edycję 2019 opatrzoną motywem "magiczny las" rozpoczęło przejście Korowodu Studenckiego, gdzie ponad 2000 osób w kolorowych strojach przeszło ulicami Katowic, aby na końcu przejąć od Prezydenta Miasta symboliczny klucz otwierający festiwal.

Korowód z udziałem Snap Heli był relacjonowany na żywo w mediach społecznościowych Uniwersytetu:

Występom polskich artystów towarzyszył 3-dniowy festiwal plenerowy, podczas którego uczestnicy będą mieli, do zapoznania się z przeróżnymi gatunkami muzycznymi i wzięcia udziału w wielu fantastycznych atrakcjach. Juwenalia były również niesamowitą okazją do pokazania swojego garażowego zespołu szerokiej publiczności podczas Przeglądu Niezależnej Muzyki. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie www oraz na Facebooku.

Zobacz galerię zdjęć z korowodu