Wernisaż jubileuszowej wystawy KRUŚ

Podczas spotkania Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich w dniach 12-13 stycznia br. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbył się wernisaż jubileuszowej wystawy pt. "Bezgranicznie zaangażowani – uniwersytety dla rozwoju pogranicza".

Wystawa prezentuje historię KRUŚ i Międzynarodowego Centrum Studiów Śląskich, powołanego w 2005 r. przez uczelnie tworzące Konferencję. Ekspozycja – podzielona na działy: społeczeństwo, konkurencyjność gospodarki, edukacja regionalna, dziedzictwo, ochrona środowiska – będzie prezentowana w styczniu w holu CNTI, a następnie powędruje do ośrodka rybnickiego i dalej do uczelni partnerskich, by zakończyć swą "podróż" w przyszłym roku w Bibliotece Śląskiej.

Kuratorem wystawy jest dr Marcin Baron z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych.

Wystawa "Bezgranicznie zaangażowani – uniwersytety dla rozwoju pogranicza"