Wizyta gości specjalnych jubileuszowej konferencji PTE

W czwartek 25 października br. goście specjalni jubileuszowej konferencji naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego odwiedzili rektorat UE Katowice.

Goście z uznaniem odnieśli się do efektów modernizacji rektoratu uznając go za jeden z najpiękniejszych budynków Katowic. Były premier, poseł do Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzy Buzek złożył na ręce JM Rektora prof. Roberta Tomanka wyrazy uznania dla społeczności akademickiej Uniwersytetu za wysiłek włożony w tę inwestycję, uznając ją za szczególny wkład kulturowy i cywilizacyjny w rozwój Metropolii. Wraz z prof. J. Buzkiem rektorat podziwiali:

• Tadeusz Donocik, prezes honorowy RIG Katowice,
  • prof. Bugusław Fiedor, wiceprezes PTE, dr h.c. UE Katowice,
  • dr Jerzy Podsiadło, prezes zarządu PTE o/Katowice,
  • Artur Tomasik, prezes zarządu GTL SA,
  • Piotr Uszok, b. prezydent Katowic.

Wizyta odbyła się w ramach obchodów konferencji naukowej pn. "Ekonomiczne aspekty funkcjonowania Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii" zorganizowanej w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział Katowice wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.