Przejdź do menu Przejdź do treści

"Cud nad rzeką Han - tajemnica sukcesu koreańskiej gospodarki" - kolejny wykład w Kato Science Corner za nami [relacja]

14 listopada br., dokładnie po trzech miesiącach od otwarcia Kato Science Corner odbył się wykład poświęcony tematowi: "Cud nad rzeką Han- tajemnica sukcesu koreańskiej gospodarki", który wygłosiła mgr Magdalena Szymczak z Katedry Finansów Publicznych. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach jest koordynatorem merytorycznym cyklu wykładów i warsztatów prowadzonych w Kato Science Corner przez ekspertów uczelni zrzeszonych w ramach Konsorcjum Akademickiego Katowice - Miasto Nauki 2024 oraz gości.

 

W listopadowy wieczór w Kato Science Corner został wygłoszony wykład poświęcony sukcesowi koreańskiej gospodarki, rozwojowi poszczególnych przedsiębiorstw, znanym dzisiaj w całej  Europie oraz  uwarunkowaniom historycznym i kulturowym wpływającym na rozwój gospodarczy tego kraju.

Uczestnicy mogli także poznać kilka ciekawostek dotyczących języka oraz kultury Korei Południowej, których znajomość pomaga w lepszym poznaniu sposobu myślenia i działania mieszkańców tego kraju.

Zapraszamy także na inne wykłady i warsztaty organizowane w Kato Science Corner, pełną ich listę można znaleźć na stronie: ue.katowice.pl.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca