Przejdź do menu Przejdź do treści

Międzynarodowy sukces studentek kierunków FAB i FiR w Madrycie

W dniach 18-22 marca br. studentki kierunków Finance and Accounting for Business (FAB) oraz Finanse i Rachunkowość (FiR), pod opieką i kierunkiem prof. Joanny Błach, Moniki Foltyn-Zarychty oraz Moniki Klimontowicz uczestniczyły w 10. jubileuszowej edycji Blended Intensive Programme Sustainable Banking and Finance 2024 (BIP SBaF), która odbyła się w Madrycie (Universidad CEU San Pablo). Reprezentantki naszej Alma Mater zdobyły liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Best Paper Award i Best Oxford Debate Award. Naszą uczelnię reprezentowały studentki kierunków FAB (Wiktoria Plaza, Dominika Pyrek, Kinga Jędrysek) i FiR (Martyna Duś, Weronika Musiał, Beata Nowak-Janik).

BIP SBaF jest organizowany co roku przez konsorcjum uczelni z Holandii (InHolland University of Applied Sciences), Hiszpanii (CEU Universidad San Pablo in Madrid, Universidad Zaragoza), Belgii (University College Ghent), Francji (Université Catholique de l’Ouest, Nantes), Czech (University of Finance and Administration in Prague) i Polski (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach).

W ramach przygotowania do BIP Days studenci pracują online w międzynarodowych zespołach pod kierunkiem mentorów, przygotowując opracowanie naukowe. Wyniki ich badań naukowych prezentowane są podczas BIP Days. W tym roku trakcie BIP Days (18-22 marca br.) studenci brali także  udział w debacie oksfordzkiej i licznych dyskusjach tematycznych oraz wysłuchali wykładów ekspertów z zakresu odpowiedzialnych finansów i bankowości. Zajęciom na uczelni towarzyszył bogaty program kulturalny, który pozwolił na doskonalenie umiejętności komunikacyjnych i budowanie relacji społecznych w międzynarodowym środowisku.

Równolegle do aktywności BIP zajęcia z zakresu zarządzania finansami przedsiębiorstw dla studentów Universidad CEU San Pablo przeprowadził dr R. Buła. Wizyta dra Buły była efektem wieloletniej współpracy z prof. E. Frank z Universidad CEU San Pablo.

Przyszłoroczna edycja BIP Sustainable Banking & Finance 2025 odbędzie się w Belgii (marzec 2025), na którą już zapraszamy zainteresowanych studentów.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca