Przejdź do menu Przejdź do treści

Młody naukowiec ze swoją autorską monografią naukową

Bartłomiej Hadasik, magister w Katedrze Informatyki Ekonomicznej, opublikował swoją autorską monografię naukową pod tytułem "Reduction of information asymmetry in e-commerce: the web scraping approach". Książka została wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Monografia, będąca adaptacją pracy dyplomowej autora, bada transformacyjną rolę podejścia web scrapingowego w redukcji asymetrii informacyjnej w branży e-commerce. Skupiając się na sektorze motoryzacyjnym, a w szczególności na popularnym polskim portalu z ogłoszeniami OTOMOTO, książka oferuje dogłębną analizę zautomatyzowanego narzędzia pobierającego dane z sieci.

Praca jest skierowana do badaczy, akademików i naukowców zajmujących się danymi, a także do profesjonalistów z dziedziny prawa i decydentów politycznych, którzy mogą znaleźć cenne perspektywy dotyczące regulacji związanych z web scrapingiem i jego wpływem na przejrzystość informacji.

Autor pragnie serdecznie podziękować dr hab. Marii Mach-Król, prof. UE (Katedra Informatyki Ekonomicznej) oraz dr hab. Julii Włodarczyk, prof. UE (Katedra Ekonomii), które miały olbrzymi wpływ na powstanie niniejszej pracy.

Według obecnej punktacji ministerialnej za autorstwo monografii naukowej w wydawnictwie I poziomu w dziedzinie nauk społecznych przyznaje się 100 pkt.

Monografia jest dostępna w otwartym dostępie w repozytorium Śląskiej Biblioteki Cyfrowej.

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu "Doskonała Nauka II" (nr umowy MONOG/SP/0101/2023/01).

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca