Przejdź do menu Przejdź do treści

Nabór do Nagrody POP Science 2024

Do poniedziałku 27 maja 2024 roku można zgłaszać propozycje kandydatur do Nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2024. Wyróżnienie to przyznawane jest w wyniku otwartego konkursu osobom i przedsięwzięciom popularyzującym naukę.

Nagroda POP Science zostanie wręczona po raz piąty. Jest to jedna z trzech nagród przyznawanych w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Oprócz tej honorującej popularyzatorki i popularyzatorów nauki, wręczane są Śląska Nagroda Naukowa za osiągnięcia naukowe oraz nagrody w Przeglądzie Garażowych Wynalazków OFF Science.

Każdy może zgłosić pomysły nominacji w pięciu kategoriach (zgłaszając siebie lub inną osobę):

  •  wideoblog,
  •  blog lub strona internetowa,
  •  audycja radiowa lub podcast,
  •  myśl globalnie, działaj lokalnie – środowisko akademickie,
  •  myśl globalnie, działaj lokalnie – mieszkańcy województwa śląskiego.

Dwie kategorie regionalne pozwalają na wyróżnienie tych osób, które upowszechniają wiedzę, korzystając z różnych kanałów komunikacyjnych i są przedstawicielem uczelni lub działają bez takiej afiliacji (np. w szkole, organizacji pozarządowej).

Nominowanych spośród zgłoszeń wyłoni jury powołane przez organizatora Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, natomiast zwycięzców poznamy w wyniku głosowania zaplanowanego na lato/jesień 2024 roku.

Formularze zgłoszeniowe do Nagrody POP Science 2024:

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca