Przejdź do menu Przejdź do treści

Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę dyplomową o Metropolii

21 marca br. Ogólnopolskich Targów Edukacja 2023 w katowickim Spodku został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę dyplomową o Metropolii. Wśród laureatów znajduje się dwóch absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Do konkursu studenci oraz absolwenci mogli zgłaszać prace, które zostały obronione od roku akademickiego 2021/2022. Tematy zgłaszanych prac miały dotyczyć aspektów związanych z rozwojem społeczno-gospodarczym, transportem i mobilnością, infrastrukturą i środowiskiem, strategią i planowaniem przestrzennym lub promocją i marką GZM.

Laureatami w kategorii prace magisterskie zostało dwoje absolwentów Uniwersytetu:

  • Wiktoria Jędrusik za pracę pt.: "Model mieszkalnictwa dostępnego w obliczu kryzysu uchodźczego na przykładzie Krakowa, Rzeszowa i Katowic"; praca została napisana pod kierunkiem dra Radosława Cyrana z Katedry Badań Strategicznych i Regionalnych, w której obecnie autorka pracy jest zatrudniona na stanowisku asystenta; 
  • Adrian Widuch za pracę pt.: "Wykorzystanie idei Smart City w wybranych miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM)"; praca została napisana pod kierunkiem dra Adama Polko z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej. Obecnie Adrian Widuch jest obecnie doktorantem doktorantem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach w Katedrze Badań Strategicznych i Regionalnych. 

Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 3500 zł.

Gratulujemy!

Więcej informacji znajduje się na stronie.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3