Przejdź do menu Przejdź do treści

Tydzień Kreatywności w Mieście Nauki

W dniach 14-20 października br. w ramach 50. Tygodni Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 odbywać się będzie Tydzień Kreatywności organizowany przez Miasto Katowice we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Kuratorem Tygodnia jest dr Bartłomiej J. Gabryś z Katedry Przedsiębiorczości, a Producentką Dagmara Piskorz, Dyrektor Centrum Marketingu.

O Tygodniu

Tydzień Kreatywności to wyjątkowy zbiór aktywności, które łączą wspólną dziedzinę nauki i sztuki, tworząc przestrzeń do kreatywnego rozwoju dla ludzi w każdym wieku. W programie wykonawczym m.in. międzypokoleniowe warsztaty kreatywne, gdzie seniorzy i dzieci odkrywają swoje talenty artystyczne, warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, np. makramy, ozdabiania czy tworzenia broszek. Ciekawą propozycją są także warsztaty z tworzenia modeli Lego, kreatywnego pisania, scrapbookingu oraz gry kalambury na emocjach. Tydzień Kreatywności uzupełniają wykłady naukowe, zarządzanie o przedsiębiorczości 4.0, prezentacje technologii sztucznej inteligencji oraz warsztaty zero waste. Jest to doskonałe połączenie nauki, kultury i zabawy, rozwijając przy tym kreatywne myślenie i umiejętności artystyczne. Tydzień Kreatywności to wyjątkowa okazja, by rozwinąć swoje pasje i talenty, a także do refleksji nad rolą twórczości w naszym życiu.

O Kuratorze Tygodnia

Dr Bartłomiej J. Gabryś, wykładowca Katedry Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Współpomysłodawca i kierownik kwalifikacyjnych studiów podyplomowych "Przedsiębiorczość dla nauczycieli". Prowadzący międzynarodowe i krajowe badania w obszarze przedsiębiorczości (GEM, RSI, NCN, KBN), autor ponad dziewięćdziesięciu publikacji, w tym ponad dwudziestu opublikowanych za granicą. Wieloletni wykładowca Olimpiady Przedsiębiorczości, Akademii Młodego Ekonomisty, Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, Ekonomii dla Liceum i Technikum czy Śląskiego Festiwalu Nauki. Prowadzący od lat warsztaty i spotkania promujące wiedzę ekonomiczną w szkołach średnich województwa śląskiego. Ekspert ekonomiczny regularnie komentujący i wypowiadający się dla mediów krajowych i lokalnych. Prowadzi autorski kanał na YouTubie, podcast o ekonomii na portalu ŚląskaOpinia, oraz programy około-ekonomiczne w telewizji TVT. Wszystko łączy wspólny temat "Ekonomia. Po Prostu". Certyfikowany trener biznesu i tutor akademicki.

Harmonogram wydarzeń

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu na Facebooku, gdzie będą publikowane informacje oraz ciekawostki.

Poniedziałek, 14 października

Połączeni Kreatywnością: Warsztaty międzypokoleniowe

  • Prowadząca: aktorka Teatru Korez
  • Godzina: 10:00-13:00
  • Miejsce: Teatr Korez

Formularz zgłoszeniowy

Wszyscy jesteśmy twórcami – ABC własności intelektualnej

  • Prowadzący: Urząd Patentowy RP - Joanna Kupka – zastępca dyrektora Departamentu Innowacyjności i Komunikacji; Jacek Romanowicz – naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności
  • Godzina: 10:00-11:30
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, sala 2.19, ul. Bogucicka 5,  Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Koło emocji – doskonała zabawa dla rodziców i dzieci

  • Prowadzący: Fundacja Sole
  • Godzina: 10:00-12:00
  • Miejsce:  Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Ozdabianie ubrań malunkami, naszywkami itp.

  • Prowadząca: 
  • Godzina: 16:00-18:00
  • Miejsce: Biblioteka Główna SUM, Katowice, ul. Warszawska 14

​​​​​​​Formularz zgłoszeniowy​​​​​​​

Wtorek, 15 października

Dzień Otwarty - Kreatywnie na UE

Wykłady w godz. 9:45-10.25

Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ul. Bogucicka 5,  Katowice 

  • dr Agnieszka Put – Wykład dla nauczycieli „Skuteczna komunikacja w praktyce a młodzieżowe słowa”, sala 3/15
    Czy zwrot LOL jest wciąż git? Czy git wciąż oznacza to samo, co dwadzieścia lat temu? Zapraszamy na warsztaty dla nauczycieli, które pomogą rozwikłać enigmę młodzieżowych zwrotów używanych w codziennych sytuacjach.
     
  • dr Bartłomiej Gabryś - “O śląskim duchu przedsiębiorczości”, sala 4/17
    Kilka wieków temu dzisiejszy Śląsk był piękną zieloną krainą z rolnictwem jako dominującym elementem gospodarowania. Jak to się stało ze mieszkańcy tej krainy dziś szczycą się przedsiębiorczością, rzeczowym podejściem do rozwiązywania trudnych problemów gospodarczych a w przyszłości widzą bardziej źródło szans na rozwój niż obaw przed nieznanym? O tym, ale nie tylko w krótkim wykładzie o przedsiębiorczości na Śląsku.
     
  • dr hab. Grzegorz Głód, prof. UE – „Czy ten pomysł na biznes ma szanse wypalić? W skrócie o przedsiębiorczości i finansach”, sala 4/18
    W trakcie wykładu będziemy szukać odpowiedzi na pytania: Gdzie szukać inspiracji na własny pomysł na biznes? Jak prosto opisać logikę pomysłu na biznes? Jak ocenić realność takiego pomysłu?
     
  • dr Artur Grabowski – „Od sportu do ekonomii, czyli ekonomiczne oblicza”, sala 5/15
    Temat wykładu: współczesne zagadnienie ekonomiczno-społeczne związane z rywalizacją w sporcie profesjonalnym. Zostaną ukazane wyniki badań własnych nad funkcjonowaniem sportu w Polsce i w przestrzeni międzynarodowej. Uczestnicy wykładu poznają w zarysie czym jest rynek sportu, jakie podmioty są jego uczestnikami i według jakich reguł odbywa się konkurencja w zawodowym sporcie.

Wykłady w godz. 10.30-11.10

  • dr Łukasz Szewczyk – „Inwestor indywidualny na rynku aktywów alternatywnych”, sala 3/15
    Wykład ma na celu prezentację podstawowych zagadnień związanych z inwestowaniem w alternatywne aktywa finansowe i niefinansowe. Wśród poruszonych zagadnień znajdą się m.in. te związane z istotą inwestycji alternatywnych, ich specyfiką, jak również ryzykiem inwestycyjnym, na jakie musi być przygotowany inwestor. Omówione zostaną także wybrane kategorie aktywów alternatywnych, w tym w szczególności te, które są zaliczane do tzw. aktywów emocjonalnych.
     
  • mgr Marcin Pałys – „Świat, który nie istnieje czyli dlaczego gry (nie tylko komputerowe) są przyszłością edukacji?”, sala 4/17
     
  • dr Przemysław Juszczuk –  "Czy sztuczna inteligencja może zajrzeć nam do mózgu?", sala 4/18
    Podczas prezentacji przedstawione zostaną możliwości zastosowania algorytmów uczenia maszynowego i analizy obrazu w problemie rozpoznawania struktur mózgu. Podejście to jest szczególnie istotne w procesie leczenia pacjentów onkologicznych, a współczesne algorytmy umożliwiają rozwiązywanie tego zagadnienia ze skutecznością porównywalną do człowieka. 
     
  • dr hab. Zbigniew Widera, prof. UE– „Szpital bez pacjentów, urząd bez petentów i uczelnia bez studentów? Wykład niezwykle poważny!”, sala 5/15
     
  • dr. hab. Jan Kozak, prof. UE - Pokaz funkcjonalności robotów AI, Aula CNTI

Wykłady w godz. 11.30-12.15

  • mgr Krzysztof Pałęga – „Ścieżki zawodowe młodego pokolenia – czy studia ekonomiczno-finansowe mają przyszłość?”, sala 3/15
    Współczesny rynek pracy przechodzi dynamiczne zmiany, które mają istotny wpływ na wybory edukacyjne młodych ludzi. W kontekście rosnącej automatyzacji, cyfryzacji i globalizacji, zastanawiające staje się, czy tradycyjne ścieżki zawodowe, takie jak te związane z studiami ekonomiczno-finansowymi, wciąż mają przyszłość. W obliczu nowych technologii, warto przyjrzeć się, jakie umiejętności będą kluczowe w nadchodzących latach, oraz jakie możliwości kariery mogą wyniknąć z tego, jak młode pokolenie dostosowuje się do zmieniającego się świata.
     
  • dr hab. Magdalena Jaciow, prof. UE – „Czym jest cyfrowy ślad konsumenta?”, sala 4/17
    Wykład „Czym jest cyfrowy ślad konsumenta?” dotyczy roli konsumenta w gospodarce cyfrowej. Omówione zostaną definicje gospodarki cyfrowej oraz cyfrowego konsumenta, a także miejsca, w których konsument zostawia swoje ślady cyfrowe. Poruszony będzie również temat do czego wykorzystywane są te ślady.
     
  • dr Katarzyna Czech – „Kulturowe uwarunkowania transakcji międzynarodowych,czyli jak się obrócić w międzynarodowym towarzystwie?”, sala 4/18
    Żyjąc w globalnym świecie  coraz częściej kupujemy takie same produkty w różnych nawet bardzo odległych krajach ale czy na pewno hamburgery kupione w Mc Donaldzie w  New Delhi  i w Paryżu smakują tak samo? dlaczego sklep z lalkami Barbie otwarty w Szanghaju trzeba było po 2 latach zamknąć?  Jeśli ciekawi Was o czym i dlaczego warto pamiętać chcąc skutecznie prowadzić biznes na zagranicznych rynkach zapraszam.
     
  • dr Jolanta Gałuszka – „Jak założyć własną działalność gospodarczą?", sala 5/15
    O pracy na własny rachunek marzy wielu młodych ludzi, startujących na rynku pracy. Przed podjęciem takiej decyzji powstrzymuje ich jednak często brak wiedzy i doświadczenia, a także obawa przed formalnościami. W praktyce jednak zakładanie własnej firmy nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.Jakie korzyści i ryzyka niesie za sobą prowadzenie działalności gospodarczej, czego należy być świadomym decydując się na pracę na własny rachunek oraz jak przebrnąć przez procedurę założenia firmy omówimy na wykładzie uwzględniając realia współczesnej zdigitalizowanej gospodarki.

Wykłady w godz. 11.30-12.15

  • dr Jan Kaczmarzyk – „Analityk finansowy = programista?”, sala 3/15
    Zawód analityka finansowego uległ metamorfozie. Coraz większy udział technik informatycznych we wsparciu procesów analitycznych stał się faktem. Rozwój dużych modeli językowych (sztucznej inteligencji) w ostatnich latach zapowiada przełom w pracy analityków finansowych na bezprecedensową skalę. Programowanie staje się szeroką dostępną techniką informatyczną. Analitycy finansowi mogą automatyzować procesy analityczne bez udziału programistów przy asyście sztucznej inteligencji. Celem wykładu jest udzielenie odpowiedzi na pytanie kim tak naprawdę był do tej pory a kim będzie w przyszłości osoba wykonująca zawód analityka finansowego.
     
  • dr Hanna Kelm – „Dlaczego dobre zarządzanie publiczne jest takie ważne?”, sala 4/17
     
  • dr inż. Anna Czaderna-Lekka – „Chat GPT i modele AI – praktyczny przewodnik”, sala 4/18
    Wykład to praktyczny przewodnik po generatywnej sztucznej inteligencji, który wprowadza w świat AI i modeli językowych, takich jak ChatGPT. Przedstawia, jak te narzędzia mogą być wykorzystane do rozwiązywania codziennych, studenckich problemów oraz zwiększania efektywności nauki i pracy. Zawiera również przegląd najnowszych trendów i wyzwań etycznych związanych z dynamicznym rozwojem technologii AI, a także możliwości wspierania kreatywności przez AI.
     
  • mgr Kacper Zagała – „Nie zmarnuj kilku najbliższych lat!”, sala 5/15
    Spojrzenie na studiowanie w obecnych czasach z punktu widzenia niedawnego studenta i obecnego pracownika Uczelni. Studiowanie dzisiaj to znacznie więcej niż tylko obowiązkowe zajęcia. To także poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności, zagraniczne wyjazdy i współpraca z innymi, czy rozwijanie swoich zainteresowań. W dobie powszechniejącej technologii, te kwestie zyskują na znaczeniu, dlatego warto zadbać o to, aby nie zmarnować kilku najbliższych lat.

Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Katowice dla nauczycieli 

  • Godzina: 11:00
  • Miejsce: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach

Wręczenie Nagród  Prezydenta Miasta Katowice oraz JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla wyróżniających się uczniów i uczennic ,,Katowicki Diament Edukacyjny"

  • Godzina: 16:00
  • Miejsce: Pałac Młodzieży im. prof. A. Kamińskiego w Katowicach

Tworzenie kartek okolicznościowych metodą scrapbookingu i quillingu

  • Godzina: 16:00:18:00
  • Miejsce: Biblioteka Główna SUM, Katowice, ul. Warszawska 14

Formularz zgłoszeniowy

Środa, 16 października

Pies asystujący w europejskim mieście. Kontynuacja cyklu warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych

  • Prowadzące: Katarzyna Pado i Anna Elwicka wraz ze swoim psem asystującym Mokką | Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador - Pies Przewodnik 
  • Godzina: 08:55-13:25
  • Miejsce: Szkole Podstawowej Nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki przy ul. Mieczyków 1A

Inauguracja Miejskiego Programu Edukacji Klimatycznej ,,Klimatyczne Katowice" 

  • Godzina: 10:00
  • Miejsce: Centrum Edukacji Ekologicznej w Zespole Szkół nr 2 im. J. Iwaszkiewicza w Katowicach

Warsztaty z kreatywnej fotografii 

  • Godzina: 10:00-12:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Tworzenie bransoletek ze sznurka i koralików metodą makramy

  • Godzina: 16:00-18:00
  • Miejsce: Biblioteka Główna SUM, Katowice, ul. Warszawska 14

Formularz zgłoszeniowy

Czwartek, 17 października

Przenośny festiwal literacki

  • Godzina: 11:00-13:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Przenośny festiwal literacki

  • Godzina: 14:00-15:30
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Uroczyste otwarcie Zjazdu Katedr Przedsiębiorczości i Innowacji pt. Przedsiębiorczość 4.0. Trendy, wyzwania, możliwości

  • Godzina: 14:00-14:30
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ul. Bogucicka 5, Katowice Aula CNTI 

Sesja plenarna przedstawicieli biznesu pt.: Przedsiębiorczość a zmiana

  • Godzina: 14:30-15:30
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ul. Bogucicka 5, Katowice Aula CNTI 

Sesja plenarna pt. Trendy i wyzwania przedsiębiorczości

  • Godzina: 16:00-17:30
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ul. Bogucicka 5, Katowice Aula CNTI 

Ozdabianie przedmiotów metodą decoupage

  • Godzina: 16:00-18:30
  • Miejsce: Biblioteka Główna SUM, Katowice, ul. Warszawska 14

Formularz zgłoszeniowy

Piątek, 18 października

Sesja plenarna  - Keynote speaker

  • Godzina: 09:00-10:00
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ul. Bogucicka 5, Katowice Aula CNTI 

Sesja jubileuszowa: 10 lat kierunku Przedsiębiorczość i Finanse

  • Godzina: 10:00-10:20
  • Miejsce: Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, ul. Bogucicka 5, Katowice Aula CNTI

Aromat zakręcony w butelce – warsztaty zerowaste 

  • Prowadzący: Fundacja Sole
  • Godzina: 09:00-11:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Aromat zakręcony w butelce – warsztaty zerowaste 

  • Prowadzący: Fundacja Sole
  • Godzina: 11:30-13:30
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Tworzenie kwiatowych broszek ze wstążek i koralików 

  • Godzina: 16:00-18:00
  • Miejsce: Biblioteka Główna SUM, Katowice, ul. Warszawska 14

Sobota, 19 października

„ZbudujMY miasto marzeń - Katowice z klocków LEGO"

  • Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska
  • Godzina: 10:00-13:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Wyczaruj gadżet 3D - warsztaty kreatywne

  • Prowadząca: Marta Florkiewicz-Borkowska
  • Godzina: 14:00-15:30
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Warsztaty kreatywne Art journalingu

  • Prowadząca: Monika Mysiak
  • Godzina: 16:00-18:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

GŁOSY Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 - „MÓJ GŁOS”

  • Prowadzący: Śląski Związek Chórów i Orkiestr - Zarząd Główny
  • Godzina: 10:00-15:00
  • Miejsce: Pałac Młodzieży w Katowicach
  • Partnerzy: Pałac Młodzieży, Stowarzyszenie Artystów Euforis, Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego, Fundacja Technika Aleksandra.

Formularz zgłoszeniowy

Rodzinna gra terenowa 

  • Godzina: 10:00-14:00
  • Miejsce: start przy  Miejskim Domu Kultury "Południe" w Katowicach - Murckach

FestSlow - lokalny cykliczny festiwal

  • Organizator: Stowarzyszenie „Inicjatywy Kulturalno Sportowej”
  • Godzina: 10:00-16:00
  • Miejsce: Plac Andrzeja 

Ogród Kreacji. Rozkwit Kreatywności

  • 11:00-12:30 - Medytacja z rośliną mocy -Tworzenie własnego totemu mocy - prowadząca Patrycja Stukator
  • 12:30-14:00 - Tworzenie ozdób i dekoracji (farby UV, materiały naturalne) - prowadząca Alicja Christ
  • 14:00-16:00 - Galeria otwarta. Wspólne tworzenie wystawy i ozdabianie sali dekoracjami.
  • Miesjce: Miejski Dom Kultury w Bogucicach, Markiefki 44A, 40-213 Katowice
  • Zapisy: sekretariat@mdkbogucice-zawodzie.pl; w tytule maila: Ogród Kreacji + nazwa warsztatu lub tel. (32) 203 05 17

Kino Kosmos Alejandro Jodorowskiego "Święta góra"

  • Godzina: 17:30-19:30
  • Miesjce: Kino Kosmos

Niedziela, 20 października

Warsztaty kreatywne z tworzenia prostych form plastycznych i dobrej zabawy

  • Prowadzące: Sylwia Błaszczyńska, Monika Modrzejewska i Dagmara Modrzejewska
  • Godzina: 10:00-11:30
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Warsztaty kreatywne z artystycznego szycia  - młodzież w wieku 14-17

  • Prowadząca: Agata Woszczyna
  • Godzina: 12:00-13:30
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Odkryj swoją Supermoc - kreatywne warsztaty nauki myślenia rozwiązaniami

  • Prowadzące: Katarzyna Oryszczak
  • Godzina: 14:00-16:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Ogród Kreacji. Rozkwit Kreatywności

  • godz. 13:00 - Uroczyste otwarcie i wernisaż
  • godz. 14:00-15:30 - Wykład: “Wpływ mindfulness na kreatywność”
  • godz. 15:30-16:30 - Leśna relaksacja z aromaterapią na kreatywność i skupienie
  • godz. 16:30-17:30 - Muzyczna medytacja - praktyka uważności ciała i głosu + Tworzenie wspólnego obrazu na płótnie
  • godz. 17:30-18:30 - Scena otwarta + Tworzenie wspólnego obrazu na płótnie cd.
  • godz. 18:30-19:30 - Taniec intuicyjny ,,Uwalnianie kreatywności w ruchu"
  • Miejsce: Miejski Dom Kultury w Bogucicach, Markiefki 44A, 40-213 Katowice

Prezentacja i rozgrywki gier planszowych

  • Prowadząca: Ewa Nowak, Stowarzyszenie Trzy Plansze
  • Godzina: 17:00-19:00
  • Miejsce: Kato Science Corner x Metrolab GZM, ul. Młyńska 2, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Spektakl "Artyści na szlaku" z okazji 80. rocznicy zwycięskiej bitwy na Monte Cassino

  • Prowadzący: Krakowski Teatr Komedia 
    Scenariusz i reżyseria: Mateusz Dewera
    Przygotowanie wokalne, muzyka: Dorota Wasilewska
    Scenografia i kostiumy: Alicja Margolin
    Obsada: Adrian Gawlik, Aneta Gierat/Natalia Pietrasz, Joanna Jucha/Katarzyna Górska, Jakub Reizer
  • Godzina: 16:00-18:00
  • Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Budynek A, aula im. J. Lisaka, ul.Bogucicka 3, Katowice 

Rodzinna gra terenowa

  • Godzina: 10:00-14:00
  • Miejsce: start przy Miejski Dom Kultury„Szopienice-Giszowiec” w Katowicach, Filia II, Plac pod Lipami 1, 40-476 Katowice – Giszowiec

Finał Tygodnia Kreatywności – "LEGOwizja Katowic – miasto marzeń" – budowanie miasta marzeń z klocków Lego

  • Godzina: 12:00
  • Miejsce: Muzeum Śląskie, sala A i B, ul. Dobrowolskiego 1, Katowice

Formularz zgłoszeniowy

Harmonogram jest aktualizowany na bieżąco.

Na wydarzenia obowiązują zapisy poprzez stronę internetową.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

 

 

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca
logotyp ela