Przejdź do menu Przejdź do treści

Tydzień Latania w Mieście Nauki

Od 27 maja do 2 czerwca w Katowicach Mieście Nauki trwa będzie Tydzień Latania, który będzie doskonałą okazją do prezentacji stanu lotnictwa w kontekście światowym, europejskim i regionalnym. Punktem kulminacyjnym tygodnia będą pokazy lotnicze połączone z licznymi imprezami okolicznościowymi skierowanymi do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych zamieszkujących aglomerację śląską. W Konferencjach dot. Dnia Przemysłu oraz Transportu Lotniczego weźmie udział ekspert Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Robert Tomanek, prof. UE.

Lotnictwo dla jednych jest pasją życia, dla innych sposobem na życie, a jeszcze innych niespełnionym marzeniem związanym z byciem pilotem, stewardessą czy też mechanikiem lotniczym. Niezalenie od tego, któremu z powyższych podejść hołdujemy, lotnictwo jako gałąź przemysłu ma duże znaczenie dla obronności państwa, transportu pasażerskiego i towarowego, jest istotną dziedziną badań naukowych, czy też coraz popularniejszą formą rekreacji.

UE Katowice podczas Tygodnia Latania reprezentował dr hab. Robert Tomanek, prof. UE z Katedry Transportu:

  • 27 maja, w godz. 9:00-16:00 na Politechnice Śląskiej w Katowicach (ul. Krasińskiego 8) na Konferencjaipn. Dzień Przemysłu Lotniczego
  • 28 maja, w godz. w godz. 9:00-16:00 w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice na Konferencji pn. Dzień Transportu Lotniczego.

Program ramowy wydarzeń można znaleźć na stronie.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

 

 

 

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca