Akcja prozdrowotna "Katowice - Miasto Zdrowia"

W czwartek 27 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym odbyła się kolejna akcja prozdrowotna w ramach projektu "Katowice - Miasto Zdrowia".

Jej celem było zachęcenie przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów oraz mieszkańców Katowic do poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowia, a także do zdrowszego trybu życia. Akcja pod hasłem "Rak?! Weź sprawy w swoje ręce" odbyła się w budynku A przy ul. Bogucickiej 3 (parter).

Uczestnicy zostali przeszkoleni, jak należy przeprowadzić samobadanie i co powinno zwrócić ich szczególną uwagę. Na fantomach prowadzony będzie instruktaż z zakresu samobadania piersi, a także jąder.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Medycyna Polska we współpracy z Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, przychodnią akademicką CenterMed, Ogólnopolskim Systemem Ochrony Zdrowia OSOZ, Grupą Medycyna Polska oraz IFMSA Śląsk.

Szczegółowe informacje na temat akcji profilaktycznych znajdują się na stronie www.miastazdrowia.pl.