Przejdź do menu Przejdź do treści

Cztery kraje, cztery uniwersytety, czyli program MERCURI [rekomendacje studentów]

W semestrze zimowym 2021/22 grupa 14 studentów z Europy i innych części świata, którzy zostali przyjęci na 2-letni programu studiów magisterskich MERCURI, zawitała na Aschaffenburg University of Applied Sciences. Trzech studentów podzieliło się z nami swoimi doświadczeniami i wrażeniami: Gaia Falconieri (Włochy), Marina Pinheiro Bomfim (Brazylia) oraz Paweł Adamczyk (Polska). Zachęcamy do przeczytania ich opinii!

Studenci programu MERCURI spędzają każdy semestr 2-letniego programu w innym kraju i na innym uniwersytecie: pierwszy semestr na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, drugi w Graduate School of Management Université Grenoble Alpes we Francji, trzeci w TH AB, po czym kończą swoją akademicką przygodę na CEU Universidad Cardenal Herrera w Walencji w Hiszpanii. W trakcie tych prowadzonych w j. angielskim studiów, które umożliwiają zdobycie podwójnego dyplomu przyznawanego przez uczelnie w Polsce i we Francji, studenci poznają jak złożone są zachowania konsumentów i co wpływa na ich kształtowanie. Program przywiązuje także dużą wagę do roli relacji między konsumentami a firmami i markami.

Trzech studentów MERCURI uczących się obecnie w TH Aschaffenburg podzieliło się z nami swoimi doświadczeniami i wrażeniami: Gaia Falconieri (Włochy), Marina Pinheiro Bomfim (Brazylia) oraz Paweł Adamczyk (Polska).

Międzynarodowy sposób myślenia - jeden z elementów skłaniających studentów do aplikowania do programu MERCURI

Wszyscy studenci, z którymi przeprowadzono wywiady, podkreślali międzynarodowy charakter programu i wynikające z niego możliwości międzynarodowej kariery i nawiązywania kontaktów.

Gaia: "Szukałam międzynarodowych studiów magisterskich... Program MERCURI wydawał mi się najlepszą opcją - dawał mi możliwość podróżowania, budowania kontaktów ze studentami z całego świata i rozwijania międzynarodowej kariery."

Dla Mariny możliwość uzyskania podwójnego dyplomu była głównym powodem wyboru programu MERCURI:

"Moją główną motywacją było posiadanie podwójnego dyplomu. Zdałam sobie sprawę, że dzięki temu moje CV będzie wyróżniało się na tle innych, kiedy będę rozwijać swoją karierę zawodową. Przyciągnęła mnie też możliwość poznania nowych kultur i języków."

Różnorodność kulturowa - największa zaleta programu MERCURI

Jeżeli chodzi o zalety programu, cała trójka zgadza się, że różnorodność i poznawanie innych kultur odgrywa istotną rolę w ich rozwoju osobistym.

Gaia: "Moi koledzy ze studiów pochodzą z takich krajów jak Brazylia, Azerbejdżan czy Nigeria. Pozwala mi to spojrzeć na świat i moje własne środowisko kulturowe z innej perspektywy."

Paweł podkreśla znaczenie nowych przyjaźni: "Wspólne podróżowanie i jedzenie zbliżyło nas wszystkich do siebie .... myślę, że część z nawiązanych obecnie relacji może przerodzić się w przyjaźń na całe życie."

"Od początku czuliśmy się jak u siebie" - semester na TH Aschaffenburg

Marina: "Mimo, że na początku trudno było mi się zaadaptować... ostatecznie poczułam się jak w domu. TH Aschaffenburg naprawdę troszczy się o swoich studentów -  pracownicy zawsze są gotowi służyć pomocą."

Gaia: "Czułam się naprawdę mile widziana w Niemczech. Niemcy są mili i pomocni, a do tego dobrze mówią po angielsku."

Jednym z najważniejszych wydarzeń tego semestru był jesienny tydzień integracyjny zorganizowany na kampusie. Studenci podkreślają, że są bardzo zadowoleni z pobytu w TH, pomimo wyzwań wynikającymi z pandemii i wprowadzenia nauczania online.

Paweł podsumowuje: "Dziękuję zarówno pracownikom akademickim, jak i administracyjnym TH AB za tak wspaniałe doświadczenie".

Strona internetowa programu MERCURI: https://www.mastermercuri.eu/.

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3