Przejdź do menu Przejdź do treści

DINOjazd Organizacji Studenckiej "PANEUROPA" na Juwenaliowym Korowodzie

Zastanawiałeś się kiedyś, jakby to było przenieść się kilka milionów lat wstecz i spacerować wśród dinozaurów? Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach przyjęli wyzwanie i podczas tegorocznych Juwenaliów Śląskich ożywili kilka prehistorycznych okazów!

Organizacja Studencka PANEUROPA to grupa otwartych na świat, niezwykle kreatywnych młodych ludzi. Z pasją realizują liczne projekty, zarówno biznesowe, jak i te związane z ich zainteresowaniami. Nie boją się nieszablonowych zadań, ponieważ chcą jak najlepiej przeżyć czas studiów.

Ostatni projekt Organizacji obejmował budowę pojazdu na korowód juwenaliowy - DINOjazdu. Jak sama nazwa wskazuje, studenci chcieli nawiązać swoją instalacją do motywu prehistorycznych drapieżników, zarazem wzorując się na "samochodzie" Freda Flintstone’a. Ten sympatyczny jaskiniowiec wraz ze swoją "cud-rodzinką" również pojawił się na ulicach Katowic.

Brzmi jak niezłe wyzwanie?

To nie wszystko: kolejny cel projektu to promocja ekologii, dlatego do budowy wykorzystali także materiały eko czy re-use. Połączenie tych elementów wraz ze studencką energią i zapałem zaowocowało świetną instalacją, która podobnie jak w poprzednich latach pozwoliła Paneuropie wyróżnić się na korowodzie.

Stało już się tradycją, że Organizacja rozpoczyna Juwenalia z przytupem, prezentując swoją kreatywność i pomysły. Jak sądzicie, osiągnęli swój cel i w tym roku?

Dołącz do nas

Nasi partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3