Przejdź do menu Przejdź do treści

EuroSkills Gdańsk 2023

W dniach 5-9 września na terenie stadionu Polsat Plus Arena Gdańsk, hal kongresowo-wystawienniczych Amber Expo i terenach im przyległych odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - EuroSkills Gdańsk 2023, czyli międzynarodowe zawody umiejętności branżowych. Polska po raz pierwszy uzyskała miano organizatora tego wyjątkowego konkursu, potocznie nazywanego "igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych".

O EuroSkills

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności.

Organizowane przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności.

W wydarzeniu weźmie udział ponad 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest około 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy.

Widzowie będą mogli bezpłatnie śledzić zmagania konkursowe, a także spróbować swoich sił w strefach "Try-a-Skill". To doskonała okazja żeby zachęcić młodych ludzi do rozwinięcia swojej pasji i wdrożenia się w przyszły zawód.

Więcej informacji

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

Dołącz do nas

Nasi partnerzy