Film naszego studenta podbija sieć

Wojtek Kosmala, student trzeciego roku Finansów i Ubezpieczeń na naszym Uniwersytecie, spełnił swoje marzenie i nakręcił zapierający dech w piersiach film poklatkowy (tzw. timelapse), uwieczniając na nim najlepsze, jego zdaniem, miejsca Katowic.


"Kiedyś powiedziałem sobie, że zrobię timelapse o Katowicach, żeby pokazać, że Kato to nie tylko węgiel i kopalnie, ale też niesamowicie rozwijające się i piękne miasto. Wtedy jeszcze nie wiedziałem jak bardzo to będzie trudne." - pisze na swoim profilu na Facebooku Wojtek.

Trud się opłacił. Powstały film można z powodzeniem nazwać prawdziwą sztuką, idealną reklamą Katowic. Ujęcia w nim zawarte są dowodem na to, że stereotyp Stolicy Śląska jako brudnego i zadymionego miasta już dawno powinien pójść do lamusa. Katowice to nowoczesne, prężnie rozwijające się miasto, z którym z dumą utożsamiają się jego mieszkańcy.

Film został doceniony przez Telewizję Polską, która 18 stycznia br. w głównym wydaniu wiadomości TVP1 wyemitowała reportaż "Małe ojczyzny", z udziałem Wojciecha Kosmali.

Autor nad projektem spędził blisko dwa lata, podczas których wykonał 3500 zdjęć, wykorzystując ostatecznie 3000 z nich. Jak zapewnia, "to nie jest ostatnie słowo". Stwierdzenie to brzmi jak obietnica, której spełnienia nie możemy się doczekać.