Finał SAD 2017 za nami!

27 kwietnia 2017 r. odbył się finał II edycji konkursu SAD (Strategia – Analiza – Decyzje) skierowanego do studentów naszej uczelni na najciekawszą propozycję rozwiązania problemu z zakresu decyzji finansowych przedsiębiorstwa z wykorzystaniem wiedzy na temat sprawozdawczości i analizy finansowej.

W rywalizacji finałowej udział wzięło 6 najlepszych drużyn zakwalifikowanych przez Jury na podstawie rozwiązań przesłanych przez studentów w ramach I etapu Konkursu, polegającego na analizie sytuacji finansowej dwóch przedsiębiorstw i identyfikacji problemów występujących w tych podmiotach. Zadanie finałowe polegało na  opracowaniu i prezentacji rozwiązań dla dwóch obszarów problemowych stanowiących pogłębienie i uszczegółowienie zadania z I etapu Konkursu.

Jury oceniało prezentowane rozwiązania pod kątem poprawności merytorycznej, oryginalności podejścia do problemu, umiejętności uzasadnienia proponowanych działań a także profesjonalizmu wystąpień studentów. Wysoki i wyrównany poziom prezentacji finałowych stanowił duże wyzwanie dla Jury.

I miejsce w konkursie SAD 2017 zdobyły studentki Wydziału Finansów i Ubezpieczeń: Aneta Franz (lider drużyny „Finionki”), Wioleta Czech, Monika Słowik, Klaudia Woźnicka (kierunek FiR, studia II stopnia, I rok).

Konkurs SAD to cykliczne wydarzenie organizowane przez pracowników Katedry Finansów Przedsiębiorstw i Ubezpieczeń Gospodarczych oraz Katedry Rachunkowości pod honorowym patronatem Dziekana Wydziału Finansów i Ubezpieczeń. Partnerem Konkursu SAD 2017 była firma Technicenter sp. z o.o. oferująca platformę eanaliza.pl

Więcej informacji na stronie Konkursu