II edycja "Uniwersyteckiej Ligi Logistyków"

W dniach 4-6 maja 2017 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się II edycja Ogólnopolskiej Konferencji "Uniwersytecka Liga Logistyków". Wydarzenie organizowane jest przez Naukowe Koło Logistyki "Dialog", funkcjonujące przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania.

Konferencja kierowana jest do studentów logistyki i transportu, działających w kołach naukowych na wszystkich polskich uczelniach. Jej głównym celem, podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji, jest umożliwienie międzyuczelnianej rywalizacji zespołów studenckich w zakresie innowacyjnych rozwiązań logistycznych.

Tematem przewodnim obecnej edycji Konferencji jest "Doskonalenie logistyki w branży automotive", a w jej trakcie przeprowadzony zostanie finał konkursu studenckiego poświęconego temu zagadnieniu. Zadaniem uczestników konkursu będzie opracowanie długofalowej koncepcji mającej na celu udoskonalenie zarządzania logistycznego w tej branży. Zespoły, które zakwalifikują się do finału, będą walczyć o Złote Dyplomy Rektora. Finałowe projekty zostaną ocenione przez Jury składające się nie tylko z kadry dydaktycznej uczelni, ale także z przedstawicieli świata biznesu.

Podczas Uniwersyteckiej Ligi Logistyków studenci będą również brali udział w zajęciach szkoleniowych i warsztatowych oraz w wyjeździe studyjnym do przedsiębiorstwa branży automotive.

Zespoły chcące przystąpić do konkursu oraz studentów zamierzających uczestniczyć w Konferencji w roli słuchaczy prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 6 marca 2017 roku.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu i Konferencji znajduje się na stronie oraz fanpage’u.