Inauguracja i wybory zarządu - Koło Naukowe "Ekonomia Sportu"

Koło Naukowe "Ekonomia Sportu" zaprasza Studentów oraz Doktorantów ze wszystkich kierunków i wydziałów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na spotkanie inaugurujące rok akademicki 2023/2024. Zebranie odbędzie się w dniu 24 listopada 2023 roku o godz. 15.30 w sali 401 A.

Program wydarzenia:

1. Powitanie i prezentacja działalności Koła przez Opiekuna Naukowego (dr Artur Grabowski - Katedra Ekonomii).
  2. Wybór władz Koła Naukowego – przewodniczącego, wiceprzewodniczącego, sekretarza.
  3. Dyskusja nad celami działalności.
  4. Stworzenie planu działań na okres roku akademickiego 2023/2024.
  5. Sprawy organizacyjne i wnioski.

Kontakt do opiekuna Koła: dr Artur Grabowski – artur.grabowski@uekat.pl

W obradach Koła Naukowego Ekonomia Sportu udział wzięło od 2017 roku ponad 45 przedstawicieli biznesu sportowego (trenerzy, menedżerowie, dyrektorzy, prezesi) z różnych dyscyplin sportu (koszykówka, lekko atletyka, piłka nożna, piłka ręczna). Z inicjatywy Koła Naukowego na Wykłady Dziekańskie przyjechali: Antoni Piechniczek (listopad 2018 r.) i Henryk Grzonka (maj 2019r.) Zorganizowaliśmy trzy Debaty Naukowe na Stadionie Śląskim w Chorzowie (2018, 2019 i 2022 rok), dotyczące współczesnego rynku sportu. Z inicjatywy opiekuna koła – nasza Uczelnia podpisała umowę o współpracy z GKS Tychy S.A. Członkowie Koła biorą udział w konferencjach naukowych i publikują artykuły w czasopismach naukowych. Warto podkreślić, iż byli członkowie Koła Naukowego Ekonomia Sportu pracują w klubach sportowych i przedsiębiorstwach funkcjonujących na rynku sportowym.

Celem Koła jest:

• Rozwijanie wiedzy Studentów na temat współczesnego rynku sportu, ekonomicznych aspektów funkcjonowania podmiotów na rynku sportu;
  • Integracja środowiska studenckiego zainteresowanego ekonomią sportu;
  • Umożliwienie jego członkom rozwijania i pogłębiania wiedzy z zakresu ekonomii sportu;
  • Rozwój aktywności naukowej i społecznej członków oraz doskonalenie umiejętności organizacyjnych i pracy zespołowej;
  • Udział w wydarzeniach z różnych dyscyplin sportu, jakie odbywają się na obszarze województwa śląskiego;
  • Współpraca z klubami i stowarzyszeniami sportowymi oraz organizacjami w kraju i za granicą zajmującymi się ekonomią sportu;
  • Organizacja warsztatów i paneli dyskusyjnych z udziałem ekspertów z rynku sportu.

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd