IX edycja konkursu Vision 2025

Penta Investments znów ufunduje nagrody! 5.000 EURO może być Twoje. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2012 roku. W ciągu ostatnich trzech edycji konkursu, 5 studentów z Polski wygrało łącznie 17.000 Euro.

Interesują Cię zagadnienia związane z gospodarką i biznesem? Cechuje Cię kreatywne myślenie i innowacyjne podejście do tematów? Masz „lekkie pióro”? Jeśli tak – weź udział w IX edycji konkursu Vision 2025! Penta Investments – środkowoeuropejska grupa inwestycyjna, znana na polskim rynku m.in. z inwestycji w sieć Żabka Polska, mrożonkową grupę Iglotex czy operatora zakładów sportowych Fortuna – otwiera IX edycję konkursu Vision 2025, skierowanego do młodzieży szkół wyższych. Studenci z Polski, Czech i Słowacji mogą ubiegać się o nagrody pieniężne o wartości do 5.000 EURO.

W pierwszych sześciu edycjach, Vision 2025 obejmował zasięgiem Czechy i Słowację - czyli region, z którego wywodzi się jego organizator - grupa inwestycyjna Penta Investments. Od 2006 roku w konkursie biorą udział studenci z Polski, którzy wraz z kolegami z Czech i Słowacji rywalizują o nagrody pieniężne w wysokości 5.000, 3.000 i 1.000 euro w zależności od miejsca w klasyfikacji.

Tematem IX edycji konkursu są zagadnienia związane z przyszłością lobbingu do 2025 r.:

1. Jak podmioty gospodarcze mogą popierać swoje interesy przed organami państwa?
  2. Jak podmioty gospodarcze powinny się komunikować z politykami oraz urzędnikami najwyższego szczebla?
  3. Czy konieczne jest regulowanie lobbingu przez prawo? Jeśli tak, to na jakich zasadach powinny być oparte przepisy?

Praca – pisana w języku angielskim – powinna składać się z 3-5 stron (5.400-9.000 znaków) oraz uwzględniać podział na: wstęp, rozwinięcie i zakończenie (podsumowanie prezentujące kluczowe wnioski). Esej na wybrany temat należy przesłać na adres vision@pentainvestments.com w terminie do 31 sierpnia 2012. Warunkiem koniecznym do udziału jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego posiadanie statusu studenta.

Wszelkie informacje na temat Vision 2025, w tym regulamin, są dostępne na stronie internetowej organizatora www.pentainvestments.com w zakładce Social Responsibility. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook.

Zapraszamy do udziału w konkursie i trzymamy kciuki za inspirujące pomysły!