Jak stworzyć portret nieoczywisty? Warsztaty fotograficzne z udziałem gościa specjalnego

W ramach przedmiotu: "Pracownia: fotografia w mediach cyfrowych", prowadzonego przez mgr Barbarę Jendrzejczyk, studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez gościa specjalnego - Bartosza Dominika.

W czasie warsztatów studenci mieli okazję zapoznać się z bogatą twórczością gościa. Odbyła się także projekcja jednego z jego reportaży (pt. "Dwa metry pod ziemią"). Studenci DiKS dowiedzieli się czym jest trójkąt ekspozycji oraz jakie są jego podstawowe założenia. W części praktycznej warsztatów, studenci mieli możliwość wejścia w rolę fotografa (lub modela), wykonując portrety przy użyciu profesjonalnego oświetlenia. Niezwykle prosta i efektywna okazała się technika malowania światłem.

Jak pokazują rezultaty prac studentów, eksperymentowanie ze światłem może prowadzić do zupełnie nieoczywistych rozwiązań i ciekawych efektów.

Więcej informacji oraz galerię prac można zobaczyć na stronie AS Radio.

logotyp efmd
logotyp ceeman