Przejdź do menu Przejdź do treści

Jesienna Wampiriada 2023 [relacja]

7 listopada br. na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odbyła się kolejna edycja Jesiennej Wampiriady, którą organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów UE Katowice.

O godzinie 10:00 pod CNTI przyjechały krwiobusy, które od razu rozpoczęły swoją pracę, ponieważ wraz z otwarciem drzwi już kilka osób było gotowych do wypełnienia kwestionariuszy.

Po udanym oddaniu krwi lub próbie oddania, każdy chętny mógł przyjść na stoisko Niezależnego Zrzeszenia Studentów mieszące się w ten dzień na parterze budynku CNTI, gdzie uczestnicy akcji mieli możliwość wzięcia udział w losowaniu z nagrodami oraz poczęstować się przygotowanymi przez Studentów przekąskami, napojami lub po prostu odpocząć.

W trakcie trwania całej akcji, po budynkach Uniwersytetu krążyły "Wampiry" z NZS UE Katowice, które przypominały o samej akcji i zachęcały wszystkich do oddania krwi na szczytny cel, jeśli oczywiście było to tylko możliwe.

Nasi studenci, dzięki swojej akcji odnieśli ogromny sukces, ponieważ 51 osób zgłosiło się do kontroli lekarskiej, a z tego 23 osoby finalnie oddały krew (450ml od osoby), czyli około 10,35l krwi.

Dodatkowo akcją zainteresowały się media, które odwiedziły naszą Uczelnię, aby przeprowadzić z organizatorami akcji wywiady odnośnie krwiodawstwa. Z obecnych tam stacji były między innymi: RMF FM, TVS, TVN24, Fakty Blisko Ciebie czy Katowice Nasze Miasto

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3
logotyp acca