Juwenalia Rybnik 2019

W dniach 9-10 maja br. już po raz piętnasty odbyły się Juwenalia Rybnickie. Główną atrakcją były akademickie koncerty plenerowe. W piątek 10 maja, po uroczystym wręczeniu kluczy do miasta na Kampusie wystąpiły zespoły The Tree, ROOG, Tabu oraz gwiazda główna Sarius. Był to dla studentów niesamowity czas, pełen pozytywnej energii i zabawy! Zobaczcie sami!

Juwenalia rozpoczęły się tradycyjnie przekazaniem kluczy do bram Rybnika studentom, którzy przejęli władzę w mieście! Pomimo deszczowej pogody, która była powodem zrezygnowania z korowodu, rozpoczęcie uczczono pod dachem organizacją sportowych rozrywek o Puchar Dziekana czy pokazem umiejętności akrobatycznych z FlyPark Radlin. Była to niesamowita okazja do integracji pomiędzy mieszkańcami i uczniami.

W trosce o dobrą frekwencję, zorganizowano w tym dniu godziny rektorskie!

Prezydent miasta Piotr Kuczera w auli Uniwersytetu Ekonomicznego, zachęcił wszystkich obecnych do radosnego świętowania. Studentom dobrej zabawy życzył również Dziekan Wydziału dr inż. Tomasz Zieliński. Prezydent wręczając klucze podkreślił, że tradycja Juwenaliów sięga już 15 lat, tyle samo, co członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr hab. Roberta Tomanka, prof. UE.

Więcej informacji na stronie juwenalia.rybnik.pl oraz na Facebooku.

Fot. Bartłomiej Furmanowicz, rybnik.com.pl

Fot. Bartłomiej Furmanowicz, rybnik.com.pl

Fot. Bartłomiej Furmanowicz, rybnik.com.pl

Fot. Bartłomiej Furmanowicz, rybnik.com.pl