Klubowe Wyzwanie Rachunkowe - V edycja

10 kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach w ramach XV Ogólnopolskich Dni Rachunkowości odbędzie się Klubowe Wyzwanie Rachunkowe, czyli konkurs przeznaczony dla studentów z całej Polski, z zakresu rachunkowości, audytu oraz zagadnień podatkowych. Organizatorami wydarzenia są: Koło Naukowe Rachunkowości Rachmistrz oraz Klub Młodych Księgowych Oddziału Okręgowego w Katowicach Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Klubowe Wyznawanie Rachunkowe składać się będzie z II etapów: pierwszy jest test wielokrotnego wyboru, natomiast drugim case study.

Zakres konkursu, to:

• podstawy rachunkowości finansowej,
  • zagadnienia rachunkowości finansowej określone w Ustawie o rachunkowości oraz Krajowych Standardach Rachunkowości i Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej,
  • zagadnienia podatkowe zdefiniowane w ustawach o podatkach dochodowych oraz o VAT,
  • zagadnienia z zakresu Ustawy o doradztwie podatkowym,
  • podstawy rewizji finansowej.

Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu za pomocą adresu e-mail: kmk.katowice@gmail.com.

Szczegóły znajdują się także w dedykowanym wydarzeniu na Facebooku.