Kolejny międzynarodowy sukces naszych Studentów

W ubiegłym tygodniu studenci Wydziału Finansów i Ubezpieczeń oraz Wydziału Zarządzania brali udział w 22. koferencji Euroweek pod nazwą "Creativity and Entrepreneurship: Facing the Megatrends", organizowanej przez Haute Ecole Léonard de Vinci (ECAM) w Brukseli.

Projekt "ReCreate the word: Creativity vs. Globalization", którego liderkami były panie Nataliia Drozd (MSG) oraz Yanina Shevchenko (FiR) zdobył pierwsze miejsce i złoty medal za najlepiej opracowaną strategię marketingową. Zespół uzupełniali studenci z Hiszpanii i Portugalii.

Projekt "Smart digitalization - facing global challenges" opracowany przez panią Aleksandrę Kraus (FAB) oraz pana Maksymiliana Turka (IB) z udziałem studentów z Łotwy i Grecji zdobył drugie miejsce w kategorii najlepszy projekt.

Opiekunem akademickim obydwu projektów był prof. Wojciech Dyduch.

Euroweek to konferencja organizowana nieprzerwanie od 1995 roku w ramach międzynarodowej sieci uczelni Prime Networking. Co roku studenci dobrani w międzynarodowe zespoły opracowują projekty odpowiadające na potrzeby firm lub poruszające aktualne problemy gospodarcze i społeczne, a następnie prezentują je przed międzynarodowym jury.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach był gospodarzem konferencji dwukrotnie: w latach 2005 i 2015. Do tej pory w kolejnych edycjach Euroweeka wzięło udział już ponad 100 studentów Uniwersytetu, a w prace projektowe było zaangażowanych 20 nauczycieli akademickich. Jak pokazały wyniki badań realizowanych w ramach projektu Biura Międzynarodowej Wymiany Studentów pod nazwą "Short-term internatioanl events and their impact on students’ careers" w ramach programu Leonardo da Vinci, udział w tego typu wydarzeniach, warsztatach i konferencjach międzynarodowych stanowi impuls do podejmowania kolejnych wyzwań międzynarodowych, wspiera rozwój osobisty i zawodowy, a w wielu przypadkach jest kluczowy dla zdobycia wymarzonej pracy.