Kurs wyrównawczy

Informacja dla studentów I roku studiów drugiego stopnia stacjonarnych i niestacjonarnych.

Studenci, którzy ukończyli studia wyższe (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie) na kierunkach innych niż kierunki prowadzone w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, tj.:

• Analityka Gospodarcza
  • Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna
  • Ekonomia
  • Finanse Menedżerskie
  • Finanse i Rachunkowość (poprzednio Finanse i Bankowość)
  • Finanse i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia
  • Gospodarka Przestrzenna
  • Gospodarka Turystyczna
  • Gospodarka i Zarządzanie Publiczne
  • Informatyka
  • Informatyka i Ekonometria
  • International Business
  • Logistyka
  • Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze
  • Przedsiębiorczość i Finanse
  • Zarządzanie (poprzednio Zarządzanie i Marketing)

są zobowiązani do uzupełnienia różnic programowych w zakresie przedmiotów: Podstawy ekonomii, Podstawy Finansów, Podstawy prawa, Podstawy zarządzania, Elementy statystyki i ekonometrii – w ramach bezpłatnego kursu wyrównawczego.

Kurs wyrównawczy (12 godzin z każdego przedmiotu – łącznie 60 godzin) będzie przeprowadzony w I semestrze studiów. Studentów obowiązywać będzie zaliczenie kursu do końca I semestru studiów. Różnice programowe, jako uzupełnienie wiadomości z zakresu studiów pierwszego stopnia, nie są ujęte w programie kształcenia I semestru studiów drugiego stopnia, a więc uzyskana ocena nie będzie wliczona do średniej ocen za wyniki w nauce uzyskane w I roku studiów. Różnicom programowym nie będą także nadane punkty ECTS.

Egzamin testowy – wspólny dla wszystkich przedmiotów – będzie przeprowadzony po zakończeniu zajęć.