Kursy w ramach programu Erasmus+

W ramach projektu "Engineers of the future, smart, skilled, secure" realizowanego przez program Erasmus+ zachęcamy do zapoznania się z bezpłatnymi kursami, które można zrealizować w różnych formułach: stacjonarnej, online lub hybrydowej. O rodzaju formuły decyduje grupa wraz z prowadzącym.

Kurs "Obrońca - wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa" (poziom podstawowy)

Kurs jest przeznaczony m.in. dla studentów pierwszych lat studiów licencjackich.

W ramach kursu przedstawimy zagadnienia i pomożemy zdobyć praktyczne umiejętności dotyczące:

• bezpieczeństwa operacyjnego wymagane do monitorowania, zapobiegania i wykrywania anomali wynikających z naruszeń bezpieczeństwa w systemach Przemysłu 5.0, bezpieczeństwa protokołów wykorzystywanych przez systemy IoT i rozwiązania Przemysłu 5.0;
  • diagnozowania, eliminowania i przewidywania zagrożeń bezpieczeństwa systemów Przemysłu 5.0 i IoT oceny ryzyka i bezpieczeństwa systemów i sieci, z zastosowaniem technik i narzędzi sprzętowych;
  • planowania i przeprowadzania symulacji i eksperymentów w zakresie bezpieczeństwa systemów wykorzystywanych w systemach Przemysłu 5.0;

Kurs "Bezpieczne środowisko przemysłowe" (poziom zaawansowany)

• Identyfikacji i mapowania słabych punktów związanych z zasobami organizacji działających w obszarze Przemysłu 5.0, w tym zalecenia dotyczące środków zaradczych w obszarach: organizacja, pracownicy, dane, zasoby, infrastruktura;
  • Koncepcji Security by design;
  • Podatności stosowanych zabezpieczeń w systemach przemysłowych;
  • Analizy rodzajów zagrożeń - przyczyny i źródła incydentów w systemach przemysłowych;
  • Rodzajów ataków na bezpieczeństwo w systemach przemysłowych.

Więcej informacji

Orientacyjny czas trwania kursu: do 30 godzin (10 godzin wykładów + 20 godzin ćwiczeń).

Kurs może zostać przeprowadzony w ciągu mniejszej liczby godzin, a podstawą jest zrealizowanie wszystkich jego elementów.

Wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia kursu zawierający zakres zajęć, nawę programu. Kurs jest bezpłatny. Jego oferta jest wyjątkowa. Jest pilotażowym kursem realizowanym zgodnie z wytycznymi UE w zakresie Vocational Education and Trainings (VET). Pozwala na zdobycie zaawansowanej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa, możliwość zdobywania dalszych kwalifikacji praktycznych w jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na świecie, poznanie wymagań stawianych specjalistom w zakresie cyberbezpieczeństwa w nowoczesnych systemach Przemysłu 5.0.

Zgłoszenia drogą e-mailową należy przesyłać do Agnieszki Łasut agnieszka.lasut@ssnetworks.eu