Mikołajkowy Turniej Szachowy KU AZS UE Katowice

9 grudnia br., w sali 2/19 CNTI odbędzie się Mikołajkowy Turniej Szachowy organizowany przez Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego UE Katowice. Turniej jest przeznaczony dla studentów śląskich uczelni, na wydarzenie obowiązują zapisy.

Celem wydarzenia jest promocja kultury sportowej i popularyzacja szachów w śląskim środowisku akademickim oraz uczczenie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Rozgrywki odbywać się będą systemem szwajcarskim: 9 rund, 5 minut dla zawodnika + 3 sekundy za każde wykonane posunięcie.

Kryteria oceny wyników: ilość punktów, Buchholz cut-1, Buchholz, bezpośredni pojedynek.

Program ramowy

• 09:00 - weryfikacja zawodników;
  • 09:50 - odprawa techniczna oraz otwarcie turnieju;
  • 10:00 - I runda, następnie kolejne rundy;
  • 13:30 - zakończenie turnieju.

Każdy z uczestników otrzyma medal pamiątkowy oraz dyplom za udział.

Liczba uczestników jest ograniczona do 40 osób - decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz zgłoszeniowy.

Szczegóły można znaleźć na Facebooku KU AZS UE Katowice.