Młodzi liderzy biznesu na Europejskim Kongresie MŚP

8 spotkań z liderami świata polityki, biznesu i mediów, 2 panele dyskusyjne oraz wyjątkowa debata o przyszłości młodych ludzi żyjących w państwach należących do Grupy Wyszehradzkiej – tak w skrócie przedstawia się program drugiej edycji wydarzenia Future Entrepreneurs, który w dniach 10-12 października 2016 r. odbędzie się w ramach VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Partnerem Głównym ścieżki tematycznej dla młodych Future Entrepreneurs 2016 jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Future Entrepreneurs to specjalny cykl spotkań młodych ludzi z inspirującymi postaciami świata, biznesu, mediów i polityki. Skierowany jest do wszystkich ambitnych i zaangażowanych studentów, którzy dbają o rozwój osobisty oraz są zainteresowani tematyką przedsiębiorczości. Formuła tych spotkań to 50/50, która obejmuje wystąpienie zaproszonego gościa oraz swobodną dyskusję prelegenta z uczestnikami. Organizator FE, Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, które skupia młode osoby zainteresowane sprawami przedsiębiorczości oraz sektora MŚP w Polsce i Unii Europejskiej, w szczególny sposób chce podkreślić również współpracę środowisk biznesowych i naukowych Grupy Wyszehradzkiej V4. Motyw ten będzie jednym z ważniejszych filarów tegorocznych dyskusji kongresowych.

- W ubiegłorocznej, pierwszej edycji Future Entrepreneurs podczas V EKMŚP w Katowicach udział wzięła ponad setka studentów, którzy spotkali się z liderami z Polski, Unii Europejskiej i USA. To wielki sukces i jednocześnie sygnał, że tego typu spotkania oraz możliwość interakcji z profesjonalistami podczas dużego wydarzenia gospodarczego są młodym ludziom potrzebne – mówi Dawid Liberka, wiceprzewodniczący FM RIG w Katowicach i koordynator Future Entrepreneurs 2016.

W ramach wydarzenia odbędą się także dwa panele. W ramach dyskusji pn. "Pasja + Biznes = Sukces", zaproszeni goście, m.in. Jarosław Kuźniar, dziennikarz, Robert Makłowicz, autor książek o tematyce kulinarnej oraz Tomasz Konior, architekt zastanowią się, czy pasję można przekształcić w zarobkowy biznes oraz jak przetrwać początek i się mobilizować się po odniesieniu sukcesu.

Z kolei podczas sesji zamykającej "American Dream vs. American Reality" eksperci podzielą się swoimi międzynarodowymi doświadczeniami z pobytu w Stanach Zjednoczonych oraz zastanowią się czy aby zrealizować własny amerykański sen trzeba wyjechać za granicę.

- Podczas tegorocznej edycji Kongresu postanowiliśmy po raz kolejny mocno podkreślić rolę, jaką mają do odegrania młodzi ludzie w rozwoju sektora MŚP w Polsce i Europie. Celem Future Entrepreneurs jest pokazanie możliwości i perspektyw rozwoju własnej ścieżki kariery, a także zdobycie ciekawych inspiracji biznesowych i nie tylko – dodaje Katarzyna Zyśk, wiceprzewodnicząca FM RIG w Katowicach, która współtworzy wydarzenie.

Głównym Partnerem FE2016 jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Wydarzenie wspiera także Fundusz Wyszehradzki.

Udział w wydarzeniach w ramach FE, jak również całym Kongresie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji na stronie www.ekmsp.eu.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.futureentrepreneurs.eu.