Nagrody za najlepsze prace o tematyce podatkowej

28 listopada br. podczas Konferencji "Samochód w przedsiębiorstwie a podatki" z cyklu PODATKI - FINANSE – PRZEDSIĘBIORSTWO odbyło się rozstrzygnięcie wyników w konkursie na najlepsze prace o tematyce podatkowej. Konferencja zorganizowana została przez Katedrę Finansów Publicznych Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Śląski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

logo

Paweł Danek student Wydziału Finansów i Ubezpieczeń odebrał II nagrodę za najlepszą pracę licencjacką nt. Podatki pośrednie w Polsce – ocena przedsiębiorców. Promotorem pracy jest dr Jolanta Wartini-Twardowska z Katedry Informatyki i Rachunkowości Międzynarodowej.

III miejsce zajęły: Alicja Tabor za pracę nt. "Zastosowanie systemów informatycznych w rozliczeniach podatkowych w Polsce", napisaną pod kierunkiem dr hab. Ewy Ziemby, prof. UE oraz Dziawgo Katarzyna za pracę pt. "Zastaw skarbowy jako forma zabezpieczenia zobowiązań podatkowych", promotor: dr Ewa Janik.

W tym samym dniu miało miejsce również rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę magisterską o tematyce podatkowej. Wśród nagrodzonych są:

• Miejsce 1 - Stelmach-Sowa Paulina za pracę pt. "Aspekty podatkowe wykorzystywania samochodów osobowych w działalności gospodarczej osób fizycznych", promotor: prof. zw. dr hab. Teresa Famulska,
  • Miejsce 2 - Dziura Tomasz "VAT w obrocie towarowym z zagranicą", promotor: dr Ewa Chorowska-Kasperlik,
  • Miejsce 3 - Dzwonnik Aneta "Podatkowe konsekwencje śmierci podatnika", promotor: dr Bożena Ciupek,
  • Miejsce 3 - Kamińska Natalia "Znaczenie podatku dochodowego od osób prawnych w kształtowaniu dochodów publicznych", promotor: dr Bożena Ciupek,
  • Wyróżnienie - Skowrońska Patrycja "Funkcjonowanie kontroli skarbowej w Polsce", promotor: prof. zw. dr hab. Teresa Famulska,
  • Wyróżnienie - Domagała Krzysztof "Optymalizacja podatkowa w korporacjach międzynarodowych z branży IT", promotor: dr Ewa Chorowska-Kasperlik.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!