Największy Spływ Studencki na Śląsku

Zapraszamy na kolejną edycję Największego Spływu Studenckiego na Śląsku! :) To już 28 maja 2016 roku! :)

Trasa
Tropicana Zawadzkie – Amazonka Kolonowskie

Długość spływu
12 KM (czas trwania ok 3-4 h)

Miejsce spotkania:
przystań Tropicana, Zawadzkie ul. Lubliniecka do końca aż do rzeki, GPS 50.617381°N , 18.47765°E.

Trasa ta już od wielu lat cieszy się dużą popularnością, trasa bardzo ładna widokowo. Na tym etapie rzeka Mała Panew przepływa całkowicie przez malowniczy las i cały czas zakręca tak jak dzika Amazonka (stąd potoczna nazwa tego odcinka ''opolska amazonka ''). Naturalne przeszkody na trasie szlaku w postaci przewróconych drzew które są dziełem zamieszkałych na rzece bobrów dla jednych są utrudnieniami, dla innych zaś stanowią dodatkowe atrakcje w czasie spływu. Spływ kończy się na przystani Amazonka, wyposażoną w pełne zaplecze gastronomiczne.

www.azs.ue.katowice.pl