Przejdź do menu Przejdź do treści

Nasi futsaliści zdobywają przepustkę do finałów

Futsaliści z Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu – Półfinał D. Zawody zostały rozegrane w Legnicy w dniach 26-29 stycznia 2017 r., a w rywalizacji wzięło udział ponad 200 studentów i pracowników naukowych z 15 uczelni z województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

Drużyna grająca w składzie: Maciej Bury, Kamil Chrząszcz, Dominik Cieszyński, Jan Goryczka, Michał Hyży, Nikos Jańczak, Jakub Jończyk, Kamil Kurpisz, Łukasz Miszczak, Mariusz Połeć, Tomasz Rybak, Adam Szostok, Bartosz Wandziura, Bartosz Witas, Amadeusz Zając, trener Eugeniusz Bronder, zmagania w turnieju rozpoczęła od zwycięstwa przeciwko WSB Dąbrowa Górnicza (8:2). Mimo porażki w drugim meczu z Politechniką Wrocławską (5:6) nasi zawodnicy remisem z Uniwersytet Przyrodniczym z Wrocławia (1:1) zapewnili sobie awans z grupy. W fazie pucharowej nie było już na nich mocnych. W drodze po puchar pokonali AWF Katowice (2:1), Uniwersytet Zielonogórski (4:3 k) i wielkim finale Politechnikę Śląska z Gliwic (4:1).

Dodatkowo indywidualne wyróżnienie otrzymał Jakub Jończyk, który został uznany za najlepszego bramkarza całego turnieju.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn zostanie rozegrany w dniach 23-26 lutego 2017 w Katowicach. Mamy nadzieję, że przed własną publicznością reprezentacja Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach odniesie kolejne zwycięstwa i po raz kolejny sprawi nam wiele radości.

Pełne wyniki

Strona organizatora

Dołącz do nas

Nasi partnerzy