Nasi szachiści na podium

16 grudnia 2016 roku w budynku Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Śląska w Szachach. Podczas tegorocznych zmagań nasza uczelnia zdominowała konkurencję indywidualną.

Pierwsze miejsce zajął mistrz FIDE Piotr Piesik, drugie przypadło mistrzowi międzynarodowemu Piotrowi Sabukowi, a trzecie kandydatowi na mistrza Eneaszowi Wiewiórze. Wszyscy troje reprezentowali barwy Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konkurencję drużynową, dzięki świetnej grze indywidualnej, wygrała po raz siódmy z rzędu reprezentacja naszej uczelni w składzie: Piotr Piesik, Piotr Sabuk, Eneasz Wiewióra i Paweł Rydzewski.

Kolejne zmagania to Akademickie Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Lublinie w dniach 20-22 stycznia 2017 roku. Nasi reprezentanci zdobyli w trzech ostatnich zmaganiach wicemistrzostwo Polski, dlatego tym bardziej liczymy na jeszcze lepszy rezultat i oczekiwane od dawna pierwsze miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Szczegóły na stronie www mistrzostw.