Przejdź do menu Przejdź do treści

Nasza studentka "Erith" otrzymuje Nagrodę Marszałka

Studentka naszego Uniwersytetu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna - Martyna Biłogan "Erith" - otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców za rok 2016 za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Swoje pierwsze koncerty solowe Martyna Biłogan "Erith" zagrała pod koniec zeszłego roku. W tym roku dała blisko sto koncertów klubowych, wystąpiła na tak ważnych imprezach muzycznych, jak Spring Break, Europejskie Targi Muzyczne CJG i Soundrive Festival. Zagrała też na odbywającym się na Węgrzech Samsara Festival Europe. Może pochwalić się supportami przed Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx’em i Rebeką.

Erith podczas swoich koncertów jednocześnie śpiewa, gra, tańczy, a do tego wszystkiego kontroluje poziomy poszczególnych instrumentów. Po koncertach uwielbia tańczyć i poznawać nowych ludzi.

Fakt, że Martyna z łatwością pisze teksty, muzykę i jednocześnie jest w stanie sama te utwory "wyprodukować", dostrzegł też przedstawiciel branży filmowej - Paweł Podlejski, reżyser filmu "Pociecha". Film, do którego Erith napisała muzykę miał już swoją premierę w kinie Kosmos, lecz zanim będziemy mogli zobaczyć go na dużym ekranie, pojawi się na kilku ważnych festiwalach filmowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dołącz do nas

Akredytacje i partnerzy

logotyp efmd
logotyp ceeman
logotyp hr
logotyp cima
logotyp eaie
logotyp bauhaus4
logotyp progres3