Pierwsza akademicka klasa pod patronatem WIiK

1 marca w budynku A naszej uczelni obędzie się uroczyste podpisanie umowy patronackiej pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Chorzowie a Wydziałem Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Program klasy akademickiej o profilu dziennikarsko-PR-owym, nad którą patronat obejmie Wydział Informatyki i Komunikacji, przygotowany zostanie we współpracy III LO z pracownikami Samodzielnego Zakładu Dziennikarstwa Ekonomicznego i Nowych Mediów oraz akademickim opiekunem klasy – dr Marią Buszman-Witańską.

Licealiści będą mogli uczestniczyć w warsztatach komunikacji społecznej, pracach Akademii Dziennikarstwa Ekonomicznego ADEPT i wykładach otwartych na Wydziale. Udział w wybranych pracach kół naukowych działających przy Wydziale umożliwi uczniom liceum wejście w studencki świat naukowo-badawczy.