Przejdź do menu Przejdź do treści

Posłuchaj o potencjale Śląska - 19 maja CNTI

W dniach od 18 do 21 maja br. organizowana jest XI edycja Silesia Days. W programie tegorocznego wydarzenia przewidziano m.in. szereg wykładów na temat potencjału kulturalnego, edukacyjnego i biznesowego Śląska. Uczestnicy będą mieli także okazję założyć okulary Gear VR i przekonać się na własnej skórze, czym jest wirtualna rzeczywistość. Ta część konferencji jest bezpłatna i będzie miała charakter otwarty. Zapraszamy do sali 3/15 w budynku CNTI w piątek 19 maja w godzinach od 9:30 do 13:00. To doskonała okazja, by spotkać się ze studentami z całego świata. Całość prowadzona będzie w j. angielskim.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Katowice, Miasta Ogrodów, Uczelni, a także inwestorów będą przekonywać studentów do tego, że Śląsk to miejsce, w którym warto studiować, pracować, a także spędzać wolny czas.

Zapraszamy na część otwartą 19 maja (09:30 – 13:00) do sali 3/15 w budynku CNTI!

Jedenasta edycja Silesia Days to także imprezy integracyjne, zwiedzanie Śląska i kampusu. W konferencji, jak co roku, weźmie udział kilkadziesiąt studentów z różnych krajów. Ma ona na celu zachęcenie obcokrajowców, którzy przyjechali w ramach różnych programów wymiany do pozostania na Śląsku i studiowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W trzecim dniu Silesia Days do studentów zagranicznych dołączą uczniowie szkół średnich, którzy po raz pierwszy zmierzą się we wszystkich konkurencjach podczas Ekonomii Ekstremalnej.

Studenci zagraniczni będą również poznawali Śląsk, biorąc m.in. udział w imprezie w tramwaju, czyli Silesia Tram Party, spacerze po Nikiszowcu czy zwiedzaniu Browarów Tyskich. W sobotę 20 maja odbędą się z kolei piknik oraz rajd na terenie naszego kampusu z zadaniami ekstremalnymi Ekonomia Ekstremalna.

Szczegóły na stronie: www.ue.katowice.pl/silesiadays 

- Przez organizację tego projektu pragniemy wpisać się w realizację strategii promocji województwa śląskiego. Zamierzamy wykreować wśród obcokrajowców wizerunek Śląska, jako najbardziej atrakcyjnego w tej części Europy regionu, w którym warto żyć, pracować, inwestować, a także spędzać wolny czas – mówi Edyta Lachowicz-Santos, dyrektor Biura Komunikacji Marketingowej.

Partnerami Silesia Days są Konsorcjum Śląskich Uczelni Publicznych (SUN) oraz KZK GOP.

Jednostkami organizującymi Silesia Days są Biuro Komunikacji Marketingowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, organizacja studencka Erasmus Student Network UE Katowice we współpracy z Biurem Współpracy Międzynarodowej.

Więcej szczegółów, w tym zdjęcia z poprzednich edycji na stronie: www.ue.katowice.pl/silesiadays 

Dołącz do nas

Nasi partnerzy