Program mentoringowy KALiT dla studentów oraz absolwentów UE Katowice

Bogata oferta inicjatyw rozwojowych dostępnych dla studentów logistyki i transportu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Politechniki Śląskiej rozszerza się o program mentoringu absolwenckiego. Klub Absolwentów Logistyki i Transportu przy współpracy z Naukowym Kołem Logistycznym DIALOG ma przyjemność zorganizować już kolejną edycję tego projektu. Jest ona o tyle wyjątkowa, że do grona organizatorów dołączyło również Europejskie Koło Logistyczne FENIKS, które zainicjowało pilotażową edycję mentoringu na Politechnice Śląskiej.

Pilotażowa edycja programu mentoringowego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się w okresie kwiecień 2021 – wrzesień 2021. W programie udział wzięło 13 studentów, którzy uczestniczyli w indywidualnych spotkaniach z dobranymi mentorami.

Mentoring absolwencki to program, w którym integrujemy społeczność absolwencką i studencką. Absolwenci obu uczelni - obecnie specjaliści, eksperci, menedżerowie, pełnią rolę mentorów dla studentów.

Dla studentów to wsparcie w przygotowaniu do rozpoczęcia kariery i w ukierunkowaniu zawodowym, uzupełnienie edukacji o praktyczne doświadczenie praktyków, a także impuls do rozwoju kompetencji i wiedzy. Dla mentora – to satysfakcja z niecodziennego wkładu w edukację, ale także rozwój własnych umiejętności współpracy z pokoleniem wchodzącym na rynek pracy.

Program zakłada realizację minimum siedmiu spotkań mentoringowych w okresie od grudnia 2021 roku do 30 września 2022 roku. Program skierowany jest do studentów kierunków związanych z logistyką i transportem.

Osoby zainteresowane udziałem w Programie (absolwentów w roli mentorów oraz studentów) zapraszamy na stronę internetową mentoring.kalit.pl.

Zgłoszenia do udziału w programie przyjmowane są do 7 listopada 2021. Link do zapisów do programu.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: mentoring@kalit.pl.

Znajdź KALiT również na facebooku.

Program mentoringu absolwenckiego to wspólna, absolwencko-studencka inicjatywa Klubu Absolwentów Logistyki i Transportu oraz organizacji studenckich: Koła Naukowego Logistyki NKL Dialog oraz Europejskiego Koła Logistycznego Feniks.